CHP İzmir Milletvekili Adayı Ayten Gülsever: 85 milyonun Cumhurbaşkanı olarak Kılıçdaroğlu'nu Çankaya'ya gönderiyoruz

CHP İzmir İl Başkanlığı tarafından Tire’de düzenlenen aday tanıtım mitingine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in yanı sıra adaylar ve partililer katıldı.

SİYASET 10.05.2023, 13:23 10.05.2023, 21:40
CHP İzmir Milletvekili Adayı Ayten Gülsever: 85 milyonun Cumhurbaşkanı olarak Kılıçdaroğlu'nu Çankaya'ya gönderiyoruz

CHP İzmir İl Başkanlığı tarafından Tire’de düzenlenen aday tanıtım etkinliği, Tire turunun ardından Tire Pazaryeri’nde mini bir miting dünüştü.

CHP İzmir Milletvekili Adayı Ayten Gülsever, Başköyün doğa direnişçi Köylü kadınları getirdi şalvar ve çember ile sahneye çıktı.

Mitingde bir konuşma yapan  Gülsever "Tire ne kadar güzelsin bugün. Aydın çağdaş, emekçi Tireliler hoşgeldiniz sefa getirdiniz. Sevgili arkadaşlar beş gün kaldı. Kadınlar kırmızı kartlarını çıkartsın ve bu iktidara dur desin. Biz çocuklar yatağa aç girmesin diye, gençler iş bulsun diye, emekçi emeğini alsın diye burdayız. Doğamızı kurtarmak için burdayız.Hakça bir yaşam için buradayız. Fakirlik hiçbir zaman fakir olanın suçu değildir. Sizden çalıp saraylarına götürenlerin suçudur.

BAŞKÖY'ÜN EMEKÇİ KADINLARINA DESTEK

Başköy'ün emekçi kadınları dedikleri biz doğamızı korumak için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Madem bize destek veriyorsun söz ver dediler. Ben burada bu sözü veriyorum size.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN EMANETİYİZ

Milleyetçiyim diye geçinenler varya... O ortakları tanımıyor Türk bayrakları...Diyorlarki bize hainsiniz... Oysa biz Mustafa Kemal Atatürk'ün 2 emanetiyiz. Biri Cumhuriyet biride Cumhuriyet Halk Partisi.

KÜÇÜK MENDERES HAKKINI ALACAK

 Birleşe birleşe kazanacağız sevgili dostlar. Umutları kazanacağız.Küçük Menderes'in hakettiği üretimi kazanacağız. Yurt dışından et almasına,buğday almasına, pamuk almasına, tütün almasına gerek yok.Küçük Menderes gelsin hepsini doyurur. Yeterki bu hak halkımıza verilsin.

KILIÇDAROĞLU'NU ÇANKAYA'YA GÖNDEREYİZ

Cumhuriyet demek kadın devrimi demektir. Kadınlara çok iş düşecek. 85 Milyonun Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Çankaya'ya göndermeye söz veriyor musunuz?" diyerek söz alan Gülsever konuşmasını sonlandırdı.

Yorumlar (0)