CHP'de yeni MYK'nın şifreleri ve yol haritası

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim sonrası partisini kurultaya taşıyacak yeni MYK'sını oluşturdu.

SİYASET 05.06.2023, 15:46 05.06.2023, 16:15
CHP'de yeni MYK'nın şifreleri ve yol haritası


GAZETE KRİTİK - Kılıçdaroğlu  MYK listesini, elindeki kısıtlı Parti Meclisi üyelerinden seçtiği kişilerle oluşturdu. 17 kişide oluşan MYK listesi 15'e düşmüş oldu.


MYK'NIN ŞİFRELERİ
CHP tabanında seçim başarısızlığının sorumlularından görülen Örgütlerden Sorumlu Oğuz Kaan Salıcı ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Seyit Torun yeni MYK'da kendilerine yer bulamadılar.


ÖRGÜTLERİ KENDİNE BAĞLADI
Kılıçdaroğlu, partiyi kurultaya taşıyacak bu MYK'daki en önemli koltuk olan parti örgütlerini ise kendine bağladı. Kılıçdaroğlu'nun örgütlerin yönetimi konusunda birkaç danışmandan da yararlanabileceği ifade ediliyor.


MYK'DA İMAMOĞLU İZİ YOK
Kılıçdaroğlu'nun yeni MYK'sında dikkat çeken bir detay ise Ekrem İmamoğlu'na yakın isimlerin MYK'da kendine yer bulmaması oldu.


KAFTANCIOĞLU'NA YAKIN İSİM MYK'DA
Hukuk ve Seçim İşlerine ise Canan Kaftancıoğlu'na yakınlığı ile bilinen İstanbul Milletvekili Zeynel Emre getirildi.


KILIÇDAROĞLU 2 KİLİT NOKTAYA DOKUNMADI
CHP lideri Kılıçdaroğlu kendisin en yakın iki isim olan Parti Sözcüsü Faik Öztrak ve İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Bülent Kuşoğlu'nu ise korudu.


BAZI ALANLARDA DANIŞMAN KULLANACAK
Kılıçdaroğlu'nun örgütlerin yanı sıra, Eğitim politikaları, sağlık politaları, tarım politikaları, güvenlik politikaları, dış politika ve medya iletişim konusunda ise danışmanlardan yararlanacak.

KURULTAY SÜRECİ BAŞLIYOR

Kılıçdaroğlu'nun yeni MYK'sı ile yapacağı ilk toplantı sonrası kurultay sürecini açıklaması bekleniyor.Sürecin  Haziran sonu ve Temmuz başı başlaması bekleniyor. Olağan kurultay daha önce 1 yıl ertelendiğ için sürecin 24 Temmuz'a kadar başlaması gerekiyor.

Yorumlar (0)