24 Haziran 2018, Pazar

HABERİN KALBİ / Halktan Yana - Gerçek Haber

AK Parti ve MHP, içtüzük değişikliğini Meclis'e sunuyor

AK Parti ve MHP, içtüzük değişikliğini Meclis'e sunuyor

TBMM İçtüzük değişikliğine ilişkin anlaşma sağlayan AK Parti ile MHP, Meclis’te konuyla ilgili bugün toplandı. Toplantı yaklaşık 6 saat sürdü.

Toplantı sonrasında AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, ortak açıklama yaptı.

Akçay, 22 Haziran’da başladıkları çalışmayı, tam bir mutabakat içerisinde, her iki partinin imzasıyla yarın TBMM Başkanlığı’na sunacaklarını söyledi. MHP’li Akçay, “Çok yararlı bir görüşme oldu. Karşılıklı görüşler ve öneriler, içtüzük değişikliğine dercedilmiştir” dedi.

Çalışmanın, TBMM’nin denetim yollarını daha iyi yapabilmek, yasama faaliyetlerini daha etkin ve verimli hale getirmek adına değişiklikleri içerdiğin söyleyen Elitaş, “Gönül isterdi ki içtüzük teklifine diğer siyasi parti grupları da katılsın. Dileğimiz, ümidimiz ve çağrımız şudur ki anamuhalefet partisi ve diğer parti, anayasa komisyonundaki çalışmalarda, varsa bu konuda katkı vermeleridir” diye konuştu.

Açıklamanın ardından Elitaş, Akçay, Gül ve Parsak İçtüzük değişikliğine ilişkin hazırlanan kanun teklifini imzaladı. (HABER MERKEZİ)

yukarı çık