28 Mayıs 2018, Pazartesi

HABERİN KALBİ / Halktan Yana - Gerçek Haber

KIRMIZI KEDİ YAYINEVİ'NE YENİ YÖNETİM

KIRMIZI KEDİ YAYINEVİ'NE YENİ YÖNETİM

2008 yılında okurlarıyla buluşan Kırmızı Kedi Yayınları yoluna Enis Batur ile devam etme kararı aldı. Yayınevinden bu konuya dair yazılı bir açıklama da yapıldı. Açıklamada;

"Yazı, Oluşum, MEB, Tan, Çağdaş Kent, Gergedan, Şehir, Geceyazısı başta olmak üzere çeşitli dergilerle kültür yaşamımıza katkıda bulunan, 1979’da Milli Eğitim Bakanlığı Yayın Dairesi Başkanlığı’yla başladığı yöneticilik görevini, Milliyet Kültür Servisi, Milliyet Büyük Ansiklopedi, Dönemli Yayıncılık gibi kurum ve yayınlarda devam ettiren ve 1988-2004 yılları arasında Yapı Kredi Yayınları’nın yöneticiliğini üstlenen, bilhassa bu dönemde birçok yerli-yabancı klasiklerin ve önemli diğer yayınların yayınlanmasında önemli rol oynayan Enis Batur, Kırmızı Kedi Yayınları’nın 10'uncu yılında yayınevinin Genel Yayın Yönetmeliği’ni üstleniyor.

KIRMIZI KEDİ YAYINEVİ'NE YENİ YÖNETİM

Kuruluşundan bu yana yayınevinin genel yayın yönetmenliğini yürüten, nitelikli çevirileriyle gücümüze güç katan ve ne yazık ki sağlık sebepleri dolayısıyla görevini devretmek zorunda kalan İlknur Özdemir’e tekrar teşekkür ederiz.

Bugüne kadar, 800’ün üzerinde kitapla birbirinden önemli edebiyat, siyaset, inceleme ve çocuk kitapları yayımlayan, Deniz Mecmuası ve Modern İpek Yolu gibi alanında özgün dergileri okurla buluşturan Kırmızı Kedi Yayınları, 10'uncu yılında Enis Batur’un kılavuzluğunda yayın katalogunu yeni diziler, yeni yazarlar ve eserlerle genişleterek yola devam edecek." denildi.

kaynak:DHA

yukarı çık