Mehmet Metiner:ATV’deki “Yalnız Kurt” isimli dizi milyonlarca Kürt’ü incitti

Eski AKP milletvekili ve Yeni Şafak yazarı Mehmet Metiner, ATV’de ekrana gelen “Yalnız Kurt” isimli dizinin milyonlarca Kürt’ü incittiğini ifade ederek tepkisini dile getirdi. Metiner, “Reis’e, partimize ve hükümetimize siyasi operasyon çekiliyor” yorumunu yaptı.

GÜNÜN HABERLERİ 14.06.2022, 10:07
Mehmet Metiner:ATV’deki “Yalnız Kurt” isimli dizi milyonlarca Kürt’ü incitti

Metiner,  ATV’nin hükümete yakın bir kanal olduğu için farklı bir algı oluştuğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:


Kendi kanalımız olduğu için başka bir algı oluşuyor. Sanki AK Parti ve Hükümet böyle istediği için o dizi yayınlanıyor algısı. Osman Sınav’ın o milyonlarca Kürt’ün yani bizlerin üzerine boca ettiği ırkçı düşmanlığa karşı çıkmanın Reis’e ve AK Parti’ye karşı çıkmak anlamına geleceği varsayılıyor.


O yüzden camiamız susuyor. Camiamızın değerli aydınları susuyor. Çok yazık! Oysa sabote edilen Türk-Kürt kardeşliğimizin yanı sıra Reis’in ve AK Parti’mizin misyonudur.
Reis’e, partimize ve hükümetimize asıl siyasi operasyon çekiliyor. Bizim davamıza ve davamızın şekillendirdiği dış politikamıza operasyon çekiliyor. Bu ülkede Erdoğan’a ve davasına umut bağlamış Kürtlerle Erdoğan karşı karşıya getirilmek isteniyor. O Kürtlerin bu ırkçı nefret dili karşısında Kürtlere sahip çıkmayan camiamızın suskunluğu karşısında tekrar seçime doğru giderken PKK/HDP’nin istismarına açık hale getirilmesine zemin hazırlanıyor.
Ne yazık ki kimseden kayda değer bir ses çıkmıyor. Sanki dememişiz/uyarmamışız gibi ATV’nin kalkıp dizinin sezon finalinde o şaibeli zatın daha da iğrenç ötesi söylemlerini biz Kürtlerin üzerine boca etmesine izin veriyor olması ziyadesiyle üzdü bizi, biline! Ha, o dizide FETÖ ile mücadele edenlerin gerçekte sistem içindeki “Beyaz Türk Kemalistler” olduğu algısının yerleştirilmeye çalışılması da ayrı bir vahamet.
Metiner, sosyal medya hesabı üzerinden de diziye tepki göstermişti.

Yorumlar (0)