İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, vatandaşları dinlemeye devam ediyor

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, Teşkilat Başkanı Fatih Akgün, İl Genel Sekreteri Gökhan Kaçar, İl Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri Söğütlü Hasanfakı mahallesini ziyaret ederek, vatandaş ile bir araya geldi.

GÜNÜN HABERLERİ 23.09.2022, 14:49
İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, vatandaşları dinlemeye devam ediyor


Karar alındı

Gerçekleşen ziyarette, Söğütlü Hasanfakı Mahalle Muhtarı Aliş Eken mahalle halkının karşılaştığı arazi sorununu İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan'a anlattı.  Eken: "Sakarya Büyükşehir Belediye'sine ait olan Hasanfakı Mahallesinde bulunan toplamda 19.000 metrekare arazinin 6. ayda Söğütlü Belediyesine devredilmesi için meclis kararı alındı. Daha sonra ise Söğütlü Belediyesi taşınmazları devir almadan; Belediye Meclisi oy çokluğu ile karar alarak bu taşınmazların satışı için 07.07.2022 tarihinde encümene satış yetkisi verdi. Bu olay üzerine ben ve mahalle sakinlerimiz 18.07.2022'de bir dilekçe verdik" diye belirtti.

" Mahalle sakinlerimizi yanılttılar"

Hasansakı Mahalle Muhtarı

Aliş Eken: "Mahallemizde çöp enerjisinden elektrik üretilecek tesisi istemiyoruz diyerek mahalle sakinlerimiz ile bir dilekçe verdik. Bunun üzerine Belediye bu dilekçeye 21.07.2022 tarihinde cevap vererek, bizim böyle bir taşınmazımız yok böyle bir projede yok dediler. Belediye taşınmazları üzerine devralmadığı için böyle bir cevap veriyor ama 07.07.2022 tarihinde de bu taşınmazlar için satış yetkisi veriyor encümene. Dolayısıyla belediye hem üzerine geçmemiş taşınmazı satmak için karar alıyor hem böyle bir taşınmazım yok diyerek mahalle sakinlerimizi yanıltıyor. Ayrıca Büyükşehir tarafından verilen taşınmazlar için "Belediye Hizmetlerinde Kullanılmak Üzere" ibaresi ile veriliyor satılsın diye değil" diye ifade etti.

"Konunun takipçisi olacağız"

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan için konunun takipçisi olacağını belirterek: "Bugünkü ziyaretimizi Söğütlü İlçemizin Hasanfakı Mahallesine gerçekleştirdik. Mahalle Muhtarımız Aliş Eken ile yaptığımız görüşmede alınan kararlara rağmen bir usulsüzlük olduğunu gözlemledik. Söğütlü Hasanfakı mahallemizde belediyenin, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden devraldığı ve yangından mal kaçırırcasına “adrese teslim” satışa çıkardığı alanda yapılması planlanan çöp gazı elektrik üretim tesisi ile ilgili şikayetleri dinledik. Söğütlü ve civar ilçelerin çöplüğü haline gelecek bölgede yaşayan vatandaşları mağdur etmenin bir bedeli olacağı konusunda yetkililer uyarıyoruz. Derhal bu vicdansız projeden vazgeçin" diye ifade etti.

Yorumlar (0)