Eski AKP'li vekilden olay iddia:Parlamenter sistemi Erdoğan isteyecek

TV 42 ekranlarında yayınlanan Sümen Altı programının bu haftaki konuğu Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün oldu.

GÜNÜN HABERLERİ 24.06.2022, 14:47
Eski AKP'li vekilden olay iddia:Parlamenter sistemi Erdoğan isteyecek

Gazeteci Mücahit Enes Turbil’in sorularını yanıtlayan Üstün’e seçim atmosferinin oluşup oluşmadığı, erken seçim tartışmalarını nasıl bulduğu soruldu ve yanıt olarak Üstün, seçim atmosferinin zaten oluştuğunu bu saatten sonra erken seçim değil de başka seçim olabileceğini ve bu seçim işlerinden genel sorumlu kişinin devlet bey olduğunu dile getirirken bu işlerden Ak Parti’nin de haberinin olmadığını vurguladı. 

Üstün, son zamanlarda hatırladığı tüm seçimlerin kararını Bahçeli’nin verdiğini dolayısıyla da şu aralar Bahçeli her tweet attığında, her mikrofon önüne geçtiğinde Ak Parti genel merkezdekilerin, Bahçeli seçim kararı açıklayacak diye tedirgin olduklarını dile getirerek, iktidara yakın medyanın her gün konusu altılı masanın Cumhurbaşkanı adayı kim olacak. Anlaşılan şu ki hakikaten kazanacak kim olduğunu, ülkeyi kimin yöneteceğini merak ediyorlar yoksa eskiden de Sayın Cumhurbaşkanı’nın rakipleri olurdu ve hiç dikkate bile almazdı. Seçime katılırdı kazanırdı, eleştireceğini eleştirirdi fakat şimdi öyle değil bir seneden önce başladılar dedi. 

Bu sözlerin üzerine Turbil, Cumhurbaşkanı karşısında kim olursa olsun adayın kazanacağını düşünüyor bu yüzden yeni Cumhurbaşkanını mı merak ediyor? sorusunu yöneltti. Üstün yöneltilen soruya, Cumhurbaşkanı karşımda kim olursa olsun benden sonra benim koltuğuma oturacak kim, benim yetkilerimi kullanacak kim bunu merak ediyor dedi. 

ÜSTÜN: AK PARTİ SEÇİMDE KAYBEDERSE DAĞILIR, PARLAMENTER SİSTEME İKNA ETME ÇABALARINA BAŞLAR 

Üstün, Ak Parti seçimde kaybettikten sonra dağılır. Sayın Cumhurbaşkanı’ da kaybettikten sonra ilk aklına gelecek şey muhalefete önerge verip parlamenter sisteme ikna etmek için kendi mücadele edecek ve bu mücadeleyi belki ana muhalefet partisi lideri olarak yapacak belki de sadece muhalefet olarak yapacak. Ben Tayyip Beyin Ak Parti Genel Başkanı olarak parlamenter sisteme geçmek için ilk öneri verecek kişinin olduğuna inanıyorum dedi. Gazeteci Turbil, bu sözlerin çok önemli bir iddia olduğunu ve sebebini sordu. Üstün cevap olarak ‘’Şuan ki yetkileri düşünün muhalefetin elinde herhangi birine geçtiği zaman Tayyip Bey bu yetkilerin muhalefetten iktidara geçmiş birisinde olmasını istemez çünkü yetkilerin ne kadar geniş olduğunu biliyor buna istinaden ilk önerge verecek kişi Ak Parti ve Sayın Cumhurbaşkanı olur diye düşünüyorum. Dedi...

Yorumlar (0)