Yıllar sonra ortaya çıkan Erdoğan - Başbuğ ayrıntısı

Genelkurmay Başkanlığı görevinden emekli olduktan bir süre sonra Ergenekon kumpasından tutuklanan daha sonra serbest kalan İlker Başbuğ'un tutuklandığı dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği tepki ilk kez ortaya çıktı.

GÜNDEM 16.08.2022, 14:40
Yıllar sonra ortaya çıkan Erdoğan - Başbuğ ayrıntısı

Emekliliğin ardından Ergenekon davasında tutuklanan, daha sonra serbest bırakılan eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un tutuklanması sürecinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın haberi televizyonda gördüğü an ve o an verdiği tepkiler ise "kulis bilgisi" olarak Haber Global canlı yayınında Mehmet Acet tarafından paylaşıldı.

Acet konuyla ilgili şunları anlattı:

"Bir kulis bilgisi olarak şunu aktarmak isterim. Sayın İlker Başbuğ'un tutuklanmasıyla ilgili karar verildiği dönem başbakan Erdoğan. O dönem yanında bulunan, hala A takımında olan bir isim bana bunu anlattı. Televizyonda İlker Başbuğ'un tutuklanmasıyla ilgili haber son dakika olarak çıkınca büyük bir şaşkınlık yaşıyor sayın Erdoğan, "Bu nereden çıktı, nasıl olur" diye. Kendisi o anda televizyondan öğreniyor ve şaşkınlıkla tepki gösteriyor. Zaten hemen arkasından "Tutuksuz yargılanmalıdır" diye açıklamaları var sayın Erdoğan'ın."

Yorumlar (0)