TBMM Başkanı Şentop'tan Abdüllatif Şener'in oğluna 'kıyak' iddiası

Eski CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener’in oğlu Bedirhan Şener’in 14 Mayıs seçimlerinden dört gün önce TBMM Başkanı Mustafa Şentop tarafından Meclis Özel Kalem Müdür Yardımcılığı görevine getirildiği ileri sürüldü.

GÜNDEM 26.05.2023, 10:21
TBMM Başkanı Şentop'tan Abdüllatif Şener'in oğluna 'kıyak' iddiası

Şener, aday gösterilmediği ve milletvekili unvanını kaybettiği 14 Mayıs seçimlerinin ardından dikkati çeken açıklamalarda bulundu. Cumhur İttifakı'nın Meclis çoğunluğunu elde ettiği ilk tur seçimlerden sonra Şener, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Cumhurbaşkanı bir partide, Meclis çoğunluğu bir partide olursa bu sefer ortaya ne çıkıyor? Denge denetim mekanizması kurulmuş oluyor. Fakat bu sefer de yönetimde ve ülkede istikrar kalmıyor. Dolayısıyla Meclis çoğunluğu Cumhur İttifakı'ndayken açıkça şunu söyleyeyim, Kemal Bey'in seçimi kazanmasıyla birlikte Cumhurbaşkanlığı da bir başka partiye gittiğinde bir kere verdiği sözlerden hiçbirini gerçekleştiremez.” 

Birgün'den Hüseyin şimşek imzalı habere göre, Şener'in bu açıklamalarına tepkiler sürerken, oğlu Bedirhan Şener, 14 Mayıs seçimlerinden sadece dört gün önce Şentop tarafından Özel Kalem Müdür Yardımcısı olarak atandı. Açıktan yapılan atama ile Bedirhan Şener'e devlet memuru olma yolu da açıldı.

Yorumlar (0)