Sosyal medyada eleştirilen Bakan Pakdemirli: Kendimi bir anda enkazın üzerinde buldum

banner487

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, enkaz altında kalan Buse Hasyılmaz'ın yerini tespit etmeye çalışan Kızılay görevlisinin elinden telefonu alarak yaptığı görüşmeye ilişkin konuştu.

GÜNDEM 02.11.2020, 12:08
Sosyal medyada eleştirilen Bakan Pakdemirli: Kendimi bir anda enkazın üzerinde buldum

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir'de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremin ardından, enkaz altındaki depremzedeyle görüşen görevlinin elinden telefonu almasına ilişkin olarak "Kendimi bir anda enkazın üzerinde buldum" açıklaması yaptı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, enkaz altında kalan Buse Hasyılmaz'ın yerini tespit etmeye çalışan Kızılay görevlisinin elinden telefonu alarak yaptığı görüşmeye ilişkin konuştu.

İzmir'de Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda depremzedeler için kurulan çadır kentte açıklamalarda bulunan Pakdemirli o anlara ilişkin şunları söyledi:

"Çok büyük bir afet, her yer toz duman. Kendimi bir anda enkazın üzerinde buldum. O sırada Kızılay'dan görevli bir kızımız görevini çok iyi şekilde yapmaya çalışıyordu. İçeride üzerine ağırlık düşmüş, kıpırdayamayan bir kızımız var. O psikolojideki bir insan moral verici bir şeylere ihtiyacı var. Tarım ve Orman Bakanı olarak telefonu ben elime aldım. 'Sadece senden sakin olmanı istiyorum, sadece bana tarif et' dedim.

Binayı bilen bir arkadaşla birlikte nerede olabileceğini tahmin ettik. Hemen anladık ki giriş katında bir yerde Buse. Aşağı indik. Aldığımız bilgileri görevlilere tarif ettikten sonra arama çalışmaları hemen başladı. 3-4 saat sonra ancak ulaşabildik Buse'ye. Her 15 dakikada bir 3 dakika konuştuk. Buse'ye ulaştık. Cep telefonunun pili bitti, annesinin cep telefonuna ulaştı. Başlangıçta 'Hiçbir yeri göremiyorum' diyen kızımız annesinin telefonuna ulaştı. AFAD ekiplerimizin, arama kurtarma ekiplerimizin büyük gayretleriyle kızımıza ulaşıldı. İkinci hayatını yaşıyor.

'NİKAH ŞAHİTLERİ OLMAK İSTİYORUM'

Bugün de konuştum Buse'yle. Hastanede de ziyaret ettim. Hâlâ travmayı atlatabilmiş değil tam olarak. Ama kendisine ikinci bir hayat bahşedildiğinin farkında, bunun da değerini biliyor. Annesini kaybettiği için bir yandan çok üzgün, bir yandan da kendisini uzun ve sağlıklı bir ömür bekliyor. Yakında da nikahları olacak. Beni de nikah şahidi olarak görmek istediklerini söylediler. Ben de iki elim darda da olsa nikah şahitleri olmak istiyorum."

Yorumlar (0)