Sedat Peker'in evi Milli Parklar ve Bahçeler'e devredildi

Organize suç örgütü liderliğinden hakkında arama kararı çıkan Sedat Peker'in 2018'de imar barışından faydalanmak için başvurduğu İstanbul Beykoz'daki evinin bulunduğu arazi Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'ne devredildi.

GÜNDEM 24.08.2022, 11:56
Sedat Peker'in evi Milli Parklar ve Bahçeler'e devredildi

Organize suç örgütü liderliğinden hakkında arama kararı çıkan ve ortaya attığı iddialarla gündem olan Sedat Peker'in Beykoz Korusu sınırları içinde yer alan konutunun da içinde bulunduğu arazi Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'ne devredildi.

Cumhuriyet gazetesinden Bora Erdin'e konuşan Sedat Peker'in avukatı "Öyle bir hile yapılmış ki, evin sağındaki ve solundaki konutlar imar barışından faydalanırken Peker'e ait ev milli parklara devredilmiş" dedi.

Sedat Peker'in 2018'de çıkan imar barışından faydalanmak için başvurduğunu ve gerekli ödemeleri yaptığını belirten avukatı şöyle konuştu:

“Müvekkilim her yurttaş gibi emlak barışından faydalanıp ödemelerini yaptı. Ancak öyle bir hile yapılmış ki evin sağ ve solundaki konutlar bu barıştan faydalanırken Peker’e ait olan evi milli parklar alalına dahil etmişler. Müvekkilim 25 yıldır bu ev için vergilerini ödüyor. Evin tapusunu alacakken milli park ve bahçelere kayıt yaptıklarını öğrendik. ‘Milli parklara ait olan yerler emlak barışından faydalanamaz’ diyorlar... O halde neden başvurumuz kabul edildi. Ödeme alındı, kazanılmış hakkımızın elimizden alınmasına karşı gerekli yasal adımları atacağız.”

Yorumlar (0)