ÖZGÜR ÖZEL, TUTUKLANAN EGE AKERSOY’UN BABASI ZAFER AKERSOY İLE GÖRÜŞTÜ

Ege Akersoy bölgede görev yapan trafik polisi tarafından yakalandı. Üniversite öğrencisi Akersoy Karaköy Polis Merkezi'ndeki işlemlerinin ardından sevk edildiği hakimlikçe tutuklandı.

GÜNDEM 02.01.2024, 16:28
ÖZGÜR ÖZEL, TUTUKLANAN EGE AKERSOY’UN BABASI ZAFER AKERSOY İLE GÖRÜŞTÜ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, 1 Ocak’ta İstanbul’da tutuklanan Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencisi Ege Akersoy’un babası Zafer Akersoy ile telefonla görüştü. Özel, baba Akersoy’a geçmiş olsun dileklerini ileterek, Ege’nin durumu hakkında bilgi aldı. 

ÖZEL’DEN TUTUKLAMA KARARINA TEPKİ
Tutuklama kararını yanlış bulduklarını belirten Özel, aileye hukuki destek vermeye hazır olduklarını ve en kısa sürede bir milletvekilinin Ege’yi cezaevinde ziyaret edeceğini ifade etti. Özel, başarılı bir öğrenci olan Ege’nin geleceğinin ve eğitim hakkının, siyasi tartışmaların üzerinde olduğunun altını çizdi. Özel, Cumhuriyet Halk Partisi olarak şiddeti asla savunmadıklarını, ancak yapılan tutuklamanın kanuna da aykırı olduğunu, süreci sonuna kadar takip edeceklerini vurguladı. Öte yandan, Ege’yi cezaevinde ziyaret etmek için İstanbul Milletvekili Turan Taşkın Özer görevlendirildi.

Yorumlar (0)