Özgür Özel, "Türkiye’de psikolojik iktidar bir kez daha bize geçecek"

CHP lideri Özel, Antalya'da açıklamalarda bulundu. Partisinin Antalya'da belediye sayısını artıracağına inandığını belirten Özel, "Türkiye’de psikolojik iktidar bir kez daha bize geçecek" diye konuştu. İYİ Parti ile ittifak olup olmayacağına yönelik de değerlendirmelerde bulunan Özel, İYİ Parti'nin 4 Aralık'taki GİK toplantısına işaret ederek "Çıkacak her karara saygılıyız" dedi.

GÜNDEM 02.12.2023, 11:46
Özgür Özel, "Türkiye’de psikolojik iktidar bir kez daha bize geçecek"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin Antalya kampında açıklamalarda bulundu. Partisinin buradaki oy oranı ve belediye sayısını artıracağına inandığını aktaran Özel, yerel seçimlerle birlikte bir kez daha psikolojik iktidarın muhalefetin eline geçeceğini söyledi. 

Özel, "Beş yıl önceki belediyelerimizi aynen korursak, üstüne yeni belediyeler alırsak, oyumuzu artırırsak, moralimizi yükseltirsek Türkiye’de psikolojik iktidar bir kez daha bize geçecek" dedi. 

Kentteki fahiş kira fiyatlarına da vurgu yapan Özel, buraya zorunlu görevleri nedenyile atanan devlet memurlarına kira desteği verilmesi gerektiğini kaydetti. 

"GEZİ'Yİ SAHİPLENİYORUZ"

Yargıda yaşanan krize yönelik değerlendirmelerde bulunan Özel, "Biz bunu Can Atalay üzerinden değil anayasaya sahip çıkma olarak gördük. Atalay ve Gezi'de içeride olan tüm arkadaşlarımızın bizim yerimize yattığını, birinin hırsıyla orada yattırıldıklarını biliyoruz" ifadelerini kullandı.

Gezi'de hepimiz vardık diye konuşan Özel, şöyle devam etti: "Gezi'yi sahipleniyoruz, Gezi'de yatanlar bizim yerimize yatmaktadır. Bunun hesabını sana günü gelince soracağız Recep Tayyip Erdoğan." 

İYİ PARTİ İLE İTTİFAK 

Yerel seçimlerde İYİ Parti ile ittifak yapılıp yapılmayacağına yönelik sorulara da yanıt veren Özel, İYİ Parti'nin pazartesi günü (4 Aralık) gerçekleştirilecek olan Genel İdare Kurulu toplantısına işaret etti. 

Çıkacak her karara saygılı olacaklarını kaydeden Özel, şu ifadeleri kullandı: 

"Akşener'e bir ziyaret gerçekleştirdik. Birlikte kazanmanın muhalefeti güçlendireceğini söyledik. Pazartesi günkü GİK toplantısına işaret ettiler. Çıkacak her karara saygılıyız. İşbirliği kararı çıkmasını temenni ederim ancak aksi durumu da anlayışla karşılayacağımızı belirtmek isterim."

CHP'nin Antalya'da düzenlenen 28. Dönem 1. Çalışma ve Değerlendirme toplantısı 2 gün sürecek. Kampta, yargı krizi, yerel seçim gündemi ve partinin yol haritası üzerine çalışmalar gerçekleştirilecek. 

Yorumlar (0)