ÖZGÜR ÖZEL: “MUSSOLİNİ YÖNTEMİYLE ÜLKEYİ YÖNETEN DİKTATÖR ÖYLE İSTEDİĞİ İÇİN MERDAN YANARDAĞ'IN BOŞ YERE YATTIĞI 100 GÜNÜ YARGI TESCİL EDECEK”

Tele 1 TV Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ hakkındaki yargılamanın ilk duruşması öncesinde İstanbul Adliyesi önünde açıklama yapıldı. CHP Grup Başkanı ve Genel Başkan aday adayı Özgür Özel, “Elbette bugün onu alıp buradan gideceğiz ama Mussolini’nin ön infaz yöntemi olarak yani ülkeyi yöneten diktatör öyle istediği için, suçladığı kişiden hazzetmediği için, ceza veremeyeceğini bile bile peşin peşin yatsın, kendisine ve onun gibi muhaliflere ibret olsun diye Merdan Yanardağ'ın, boş yere yattığı 100 günü birazdan yargı da tescil edecek” diye konuştu.

GÜNDEM 04.10.2023, 13:11
ÖZGÜR ÖZEL: “MUSSOLİNİ YÖNTEMİYLE ÜLKEYİ YÖNETEN DİKTATÖR ÖYLE İSTEDİĞİ İÇİN MERDAN YANARDAĞ'IN BOŞ YERE YATTIĞI 100 GÜNÜ YARGI TESCİL EDECEK”

Özgür Özel de basın açıklamasında adliye önünde hep birlikte ve omuz omuza olduklarını vurguladı. Özel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir kez daha Türkiye için bir utanca dönüşmüş olan fikir, basın özgürlüğünün karşısında sarayın yargısının sindirme ve bastırma çabaları yüzünden yatarı olmayan bir suç için 100 gündür tutuklu olan bir gazetecinin, bir aydının mahkemesi için buradayız. Merdan Yanardağ, söylemediği sözlerin cımbızlanarak, montajlanarak, bağlamından kopartılarak ve sosyal medyada başlayan bir linç girişiminin iktidara müzahir basın organları tarafından gündemleştirilmesi sonucunda yargının hiç almaması gereken, alamayacağı bir kararı almasıyla iddia edilen suçtan suçlu bulunsa dahi bir gün bile cezaevinde yatmayacakken 100 gündür, 100 gecedir Silivri Cezaevi’nde. O yüzden Merdan Yanardağ izleyicilerinden, Merdan Yanardağ sevdiklerinden, ailesinden mahkûm 100 gün cezaevinde yattı.

Yorumlar (0)