Ömer Koç: İstihdamın önünü keyfi değil, öngörülebilir politikalar açacaktır

banner598

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç Türkiye'nin kurumlarının güçlendirilmesi gerektiğini belirtti.

GÜNDEM 28.02.2017, 14:26 28.02.2017, 14:26
Ömer Koç: İstihdamın önünü keyfi değil, öngörülebilir politikalar açacaktır

Birgün’de yer alan habere göre, Koç, “Keyfi politika uygulamaları yerine prensip ve kaideler çerçevesinde öngörülebilir politikalara yönelmek, yeni nesillerin ihtiyaç duyacağı yatırım ve istihdamın önünü büyük ölçüde açacaktır. Cumhuriyetimizin kuruluş değerlerine sahip çıkan, özgür düşünebilen yani büyük Atatürk’ün dediği gibi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirerek çağdaş uygarlık düzeyine ulaşabileceğimize inanıyorum” dedi.

 

 

TEKNOLOJİ GÜÇLENDİRİR

 

 

Ömer Koç, Koç Holding'in kurumsal dergisi Bizden Haberler'in ‘Gelecek Ekranı' sayfalarında yer alan röportajında, Türkiye'nin sosyal ve ekonomik gelişimindeki en büyük rolü ‘eğitim' faktörünün üstleneceğini ifade etti. Koç, “Dünyadaki baş döndürücü gelişime ve değişime ayak uyduracak ve hatta bunu şekillendirecek nesilleri yetiştirebildiğimiz ölçüde aydınlık ve çağdaş bir geleceğimiz olacağına kaniyim. Bunun yanı sıra, Cumhuriyetimizin kuruluş değerlerine sahip çıkan, özgür düşünebilen yani büyük Atatürk'ün dediği gibi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirerek çağdaş uygarlık düzeyine ulaşabileceğimize inanıyorum” diye konuştu.

 

 

Elindeki yer altı ve yer üstü doğal kaynak kapasitesini en iyi kullanan ve bunlara yönelik etkin politikalar üreten ülkelerin gücünün artacağını da ifade eden Koç, “Gücün en önemli bileşenlerinden biri de dijital teknolojilerin kullanımı olacak” şeklinde konuştu.

 

 

EZBERBOZANLAR ÖNE ÇIKIYOR

 

 

 

Ömer Koç, rekabetin yapısının ciddi şekilde değişeceğini kaydetti. Koç şunları söyledi: “Bugüne kadar rekabet sektörlerin içinde yaşanırdı. Örneğin bir otomobil üreticisi diğer bir otomobil üreticisiyle rekabet ederdi. Bugün ise bir otomobil üreticisinin rakibi Apple, Google olabiliyor. ‘Disruptive' yani ‘Ezberbozan' olarak nitelendirilen bu rakipler, şirketlerin pek aşina olmadığı çalışma modelleriyle ve teknolojinin gücüyle ciddi etkiler yaratabiliyorlar.”

 

Yorumlar (0)