Muharrem İnce ikinci tur için kararını verdi

28 Mayıs'taki 2'nci tur seçimlerinde hangi Cumhurbaşkanı adayını destekleyeceği merak edilen Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, kararını verdi. İnce başkanlığında toplanan MYK'den iki adayı desteklememe kararı çıktı.

GÜNDEM 25.05.2023, 20:38 25.05.2023, 20:40
Muharrem İnce ikinci tur için kararını verdi

Memleket Partisi'nde Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplandı. Memleket Partisi'nin, 28 Mayıs'taki ikinci tur seçiminde herhangi bir adayı destekleyip desteklemeyeceğine ilişkin kararı belli oldu.

Birgün'de yer alan habere göre, İnce'nin toplantıda, "Çekildigimizde hangi noktadaysak oradayız. Açık bir destek bildirmeyeceğiz" dediği öğrenildi.

Öte yandan  Memleket Partisi Kurucusu ve Parti Meclis Üyesi Ömer Özdoğan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bunca hadiseden sonra kimse bize baskı yapmaya kalkmasın. Yeni bir açıklamaya lüzum yok. Sözümüzün arkasındayız. Ne Cumhur ne Millet Tek Yol Memleket diyor, kaldığımız yerden devam ediyoruz. Tarih bizi tartacaktır. Kimsenin haddine değlldir yargılamak! Ülkemize hayırlı olsun" ifadelerine yer verdi.

Memleket Partisi Esenyurt İlçe Başkanı Karakuş: Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı aldık

Katıldığı programda, ikinci tur seçimlerinde destekleyecekleri adayın Kılıçdaroğlu olduğunu açıklayan Memleket Partili Karatış, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"14 Mayıs seçimlerinde Genel Başkanımız Sayın Muharrem İnce, adaylıktan çekildi. Sorumluluk aldı ve gereğini de yaptı. Bu durumda örgütümüzü de serbest bırakmış durumda.

Önümüzde çok daha kritik ikinci tur var. 28 Mayıs seçimlerinde Memleket Partisi Esenyurt olarak, bizlerin tavır ve tutumumuzun ne olması gerektiğini ilçe yönetim kurulu ile gençlik ve kadın kolları yönetimimiz ile birlikte toplantı yaparak değerlendirdik.

Yönetim Kurulu, oy çokluğu ile değil, oy birliği ile hepimiz aynı görüşe sahip olduk. Gerekçelerimiz, gelecek kaygısı yaşamadan, ülkemizin daha aydınlık bir geleceğe sahip olmasını istiyoruz.

"Ortak bir noktada buluştuk"

Bizler sandığa gidip sadece oy veren kişiler değil, aynı zamanda toplumun önünde olan siyasetçileriz. Sorumluluklarımız var. Belli bir kitlemiz var. Hiçbir şey yapmadan bu süreçte sadece bakmak ve izlemek benim için alınabilecek doğru bir karar asla değildir.

Bu kararı alırken siyasi bilgisine inandığım, kıymetli ağabeylerim, arkadaşlarım ile istişareler sonucunda ortak bir noktada buluştuk. Alınan kararı söylemek üzere burada temsilciyim.

"Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı aldık"

Bu duygu ve düşünceler içerisinde kesin kararımız şudur ki; 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı'nın adayı olan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleme kararı aldık. Geleceğimize, gençliğime hayırlı olsun. Birlikte başaracağız." 

Yorumlar (0)