Mardin'de sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti: Karara ilişkin yeni gelişme!

Mardin’in Nusaybin ilçesine bağlı 9 mahalle ve mezrada terör örgütü PKK’ye yönelik düzenlenen operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Valilik, saat 10.00 itibaren yasağın kaldırıldığını duyurdu.

GÜNDEM 02.05.2023, 10:10 02.05.2023, 10:53
Mardin'de sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti: Karara ilişkin yeni gelişme!

Mardin Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre Mardin Nusaybin'in 9 mahallesinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasağın terör örgütü PKK'ya yönelik yapılacak operasyonlar nedeniyle alındığı bildirildi.

Valilikten gelen son açıklamaya göre Nusaybin ilçesi mülki sınırları içerisinde bulunan kırsal bölgelerde aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, bölgede bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını ve uçaksavar mevzilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenleneceği belirtildi.

YASAK KALDIRILDI

Mardin Valiliği, Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyon nedeniyle 9 kırsal mahalle ve mezralarında ilan edilen sokağa çıkma yasağının kaldırıldığını duyurdu.

Açıklamada, “Operasyon icra edilen bölgede yaşayan vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince, 02 Mayıs 2023 Salı günü saat 04:00'dan itibaren bölgedeki operasyonların sona ermesine kadar Nusaybin ilçesi Tekağaç, Sapanlı, Mağaracık, Arpalı, Bahminin, Kaleli, Şekrin, Yol, Güneli mahalleri ve mezralarında sınırlı olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği duyurulmuştur. İcra edilen operasyonlar sona erdiğinden ilan edilen sokağa çıkma yasağı, 02.05.2023 tarihi, saat 09.30 itibarı ile kaldırılmıştır. Vatandaşlarımıza, can ve mal güvenliklerinin sağlanması amacıyla uygulanan sokağa çıkma yasağına gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ederiz” denildi. 

Yorumlar (0)