MAĞDUR OLAN ÇİFTLİKLERE BELEDİYE YETİŞTİ

banner598

Burhaniye’de aralıksız yağan yağmur sonrası, kırsal mahallelerde dere ve yağmur suyu kanallarının taşması sonucu evleri ve hayvanları mahsur kalan çiftlik sahiplerinin imdadına Burhaniye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yetişti. Yaşanan mağduriyet sonrası ekipler soruna anında müdahale ederek taşkın sularını temizledi.

GÜNDEM 11.02.2022, 14:58
MAĞDUR OLAN ÇİFTLİKLERE BELEDİYE YETİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde Burhaniye’de etkisini gösteren aşırı yağışlar Burhaniye Kızıklı ve Börezli kırsalında bulunan çiftliklerin bazılarında mağduriyetlere yol açtı. Toprağın suya doymasından dolayı zeytinlik ve arsalarda yüksek su birikintileri yaşanırken bir çok çiftliğin yolları kapandı.

Evleri ve hayvanları mahsur kalan çiftlik sahiplerinin mağduriyetini gidermek için seferber olan Burhaniye Belediyesi birikmiş sel sularının arındırılmasını sağlayarak mağdur olan vatandaşların ulaşımını açtı.

Burhaniye Belediyesi Fen İşleri ekipleri ayrıca diğer kırsal mahallelere ulaşım sağlanan yollardaki toprak kaymaları kapanan yollar ve sellerin oluşturduğu yol yarıklarına da anında müdahale etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?