Kılıçdaroğlu'ndan provokasyonlar ve tehditlere videolu mesaj: Siz mi beni korkutacaksınız?

Kemal Kılıçdaroğlu, başta Erdoğan olmak üzere iktidar kanadının kendisine yönelik tehdit ve gözdağı mesajlarını yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı videoya "Bay Kemal çıktığı yoldan asla dönmez. Milletimiz için, milletimizle birlikte" notunu düştü.

GÜNDEM 12.05.2023, 13:35 12.05.2023, 13:45
Kılıçdaroğlu'ndan provokasyonlar ve tehditlere videolu mesaj: Siz mi beni korkutacaksınız?

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bay Kemal çıktığı yoldan asla dönmez. Milletimiz için, milletimizle birlikte. Allah yardımcımız olsun" notuyla bir animasyon video paylaştı. Videoda Kılıçdaroğlu’nun, TBMM’de 17 Ocak 2023 tarihinde yaptığı Grup Toplantısı konuşmasından; "Ve artık son aşamaya geldik. Silah ve suikast tehditleri. Son uyarılarını yapıyorlar akıllarınca. Be gafiller, be şerefsizler, be akılsızlar, be müptezeller, be çakallar, siz mi beni korkutacaksınız? Sizin önünüzde diz çöküp yaşamaktansa ayakta ölmeyi tercih ederim. Hodri meydan gelin görüşelim. Ha Allah nasip eder de yaşarsak hayatınız boyunca görüp göreceğiniz en büyük kabul olmaya devam edeceğim. Eğer bana bir şey olursa halkıma emanetimdir. O 418 milyar doları siz tahsil edeceksiniz" sözleri yer aldı.

Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu; sosyal medya hesaplarında “Bay Kemal çıktığı yoldan asla dönmez. Milletimiz için, milletimizle birlikte. Allah yardımcımız olsun" notuyla bir animasyon video paylaştı. Videoda, Kılıçdaroğlu'nun 17 Ocak 2023 tarihinde, Meclis'te CHP Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmaya yer verildi. 

Kılıçdaroğlu'nun yaptığı konuşma şöyleydi: 

“BUNLARIN KOD İSMİ BEŞLİ. ASLINDA BUNLARIN SAYISI BİNLERCE: Silahlı insanların olduğu reklamla güya beni tehdit ediyorlar. O resimdeki mesaj net. Sizin için geleceğiz diyorlar. Bu paramiliter artıklar, daha büyük bir resmin sadece bir parçası. Her şeyin temelinde aslında tek bir şey var; para. Çok para. Doymayacakları kadar para. Halkımızdan çalınan bu para. Ve bu parayı çalan beşli çeteler var. Bunların kod ismi beşli. Aslında bunların sayısı binlerce.

DEFTERİNİZE YAZIN, SİZDEN 418 MİLYAR DOLARI İKTİDARIMIZDA TAHSİL EDECEĞİZ VE ALACAĞIZ: Bu iktidar döneminde çalınan, çetelerin çaldığı, mafya artıklarının çaldığı, uyuşturucu baronlarının çaldığı 418 milyar dolar. Sonra çıktım çok açık ve net bir şekilde söyledim; defterinize yazın, sizden 418 milyar doları iktidarımızda tahsil edeceğiz ve alacağız. Önce benimle konuşmak istediler. Anlaşmak istediler. Kapıyı yüzlerine kapattım. Her türlü operasyona başvurdular.

BE GAFİLLER, BE ŞEREFSİZLER, BE AKILSIZLAR, BE MÜPTEZELLER, BE ÇAKALLAR, SİZ Mİ BENİ KORKUTACAKSINIZ: Ve artık son aşamaya geldik. Silah ve suikast tehditleri. Son uyarılarını yapıyorlar akıllarınca. Be gafiller, be şerefsizler, be akılsızlar, be müptezeller, be çakallar, siz mi beni korkutacaksınız? Sizin önünüzde diz çöküp yaşamaktansa ayakta ölmeyi tercih ederim. Hodri meydan gelin görüşelim. Ha Allah nasip eder de yaşarsak hayatınız boyunca görüp göreceğiniz en büyük kabul olmaya devam edeceğim. Eğer bana bir şey olursa halkıma emanetimdir. O 418 milyar doları siz tahsil edeceksiniz. Her kuruşunu tahsil edeceksiniz. 85 milyona tahsil edeceksiniz o parayı. Benim size vasiyetimdir bu.”

Yorumlar (0)