İZMİR'DE DEPREMZEDELERLE İFTARDA BULUŞAN ÖZTUNÇ İKTİDARA SESLENDİ:SÖZÜNÜZÜ TUTUN

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı düzenlediği iftar yemeğinde depremzedelerle bir araya geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’ın da katıldığı iftarda konuşan Öztunç, iktidara seslenerek “Buradan çağrı yapıyorum. Verdiğiniz sözü tutun! Biz verdiğimiz sözü tuttuk!” dedi. 

GÜNDEM 01.05.2022, 11:13
İZMİR'DE DEPREMZEDELERLE İFTARDA BULUŞAN ÖZTUNÇ İKTİDARA SESLENDİ:SÖZÜNÜZÜ TUTUN

Ramazan ayı boyunca birçok ilçede kurulan iftar sofralarında İzmirlilerle bir araya gelen CHP İzmir,     düzenlediği iftar yemeğinde bu kez de depremzede vatandaşlarla buluştu. Manavkuyu Mahallesi’ndeki İzmirli Depremzedeler Dayanışma Derneği (İZDEDA) önünde düzenlenen yemeğe CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP Bayraklı İlçe Başkanı Didem Gültekin, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, İZDEDA Başkanı Haydar Özkan ve yüzlerce depremzede katıldı. Masaları tek tek gezerek vatandaşları selamlayan Öztunç, depremzedelere de seslenerek şunları söyledi;  


BİZ SÖZÜMÜZÜ TUTTUK SİZ DE TUTUN
Depremzede olarak sizlere sözler verildi. Düşük faizli kredi vereceğiz dediler. Cumhurbaşkanı, Binali Yıldırım, Ak Parti milletvekilleri size ‘düşük faizli kredi vereceğiz’ dedi. Verdiler mi? Vermediler. Buradan çağrı yapıyorum. Verdiğiniz sözü tutun! Biz verdiğimiz sözü tuttuk! ‘Depremzedelerin mağduriyetini, yoğunluk artışı ile ilgili sıkıntıyı çözeceğiz’ dedik, genel başkanımız burada, meydanda söyledi ve çözdük. Bu işler öyle geri vitese takarak olmaz. Katil dediğin Suudi Arabistan’a gidiyorsun, üç kuruş için el pençe divan duruyorsun ama İzmir’de depremzedelere verdiğin sözü tutmuyorsun. Her şeye rağmen Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın. Yaklaşan Ramazan Bayramınız da şimdiden mübarek olsun. Güzel İzmir’imizde güzel günler göreceğiz. Her şey çok güzel olacak 


ACILARLA MÜCADELE ETMEK DAYANIŞMAYI GEREKTİRİYOR
Düzenlenen iftar yemeği öncesi konuşan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’de “ Birliğimizi, dayanışmamızı 365 güne yaymak zorundayız. Biz ilk gün beridir olduğu gibi bugün ve bundan sonra da her zaman İzmirli depremzedelerimizin yanınızda olacağız” dedi.
Yücel, “Zor günler geçirdiniz. Hala o zor günler devam ediyor. Büyük bölümü geride kaldı ama o acılar hala içimizde. Acılarla mücadele etmek dayanışmayı gerektiriyor. İzmir olarak, Bayraklı ve İzmir Büyükşehir belediyelerimizle yaralarınızı sarmak için ilk günden beridir gayret ediyoruz. ‘Depremin, acının siyaseti olmaz’ demiştim. Hala aynı noktadayız. Ramazan birlik beraberlik, bolluk ve beraberlik demek. Bu beraberliği 365 güne yaymak zorundayız. Her zaman İzmirli hemşehrilerimizin, depremzedelerimizin yanındayız ve yanında olmaya da devam edeceğiz. Şimdiden hepinize iyi bayramlar diliyorum” diye konuştu.   


SONUNA KADAR YANINIZDAYIZ
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal da, “Tüm Türkiye’ye önemli bir dayanışma örneği gösterdik. Bugüne kadar Her an her dakika nasıl yanınızda olduysak bundan sonra da sonuna kadar yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi. Konuşmaların ardından dualar eşliğinde oruçlar açıldı.
 
 

Yorumlar (0)