İmamoğlu ve Yavaş'tan 'ilk turda bitirelim' çağrısı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş, Twitter hesaplarından aynı anda birlikte yer aldıkları bir video paylaştılar. Genç seçmenlere seslenen Yavaş ve İmamoğlu, "14 Mayıs'ta bu işi bitirmeliyiz" dediler.

GÜNDEM 12.05.2023, 13:16
İmamoğlu ve Yavaş'tan 'ilk turda bitirelim' çağrısı

Cumhurbaşkanı yardımcısı adayları Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu, Twitter hesaplarından birbirlerini etiketleyerek eş zamanlı video yayınladılar. Videoda birlikte yer alan iki belediye başkanı, gençlere seslenerek seçimleri ilk turda bitirme çağrısı yaptılar.

"KÖTÜ İHTİMALLERE FIRSAT VERMEYELİM"

Ekrem İmamoğlu, genç seçmenin belirleyici olacağını vurgulayarak şunları söyledi:

"Sevgili gençler, bu seçimin anahtarı sizin elinizde. Sizin desteğiniz ve oyunuzla bu işi 1. turda bitirip 15 Mayıs'ta ülkeyi huzura kavuşturabiliriz. Kötü ihtimallere fırsat vermemek için 14 Mayıs'ta bu işi bitirmeliyiz. Biz geleceği sizlerle hayal edecek, birlikte çalışacağız. Yeter ki bize güvenin."

5 milyon gencin ilk kez oy kullanacağını hatırlatan Mansur Yavaş ise, "Gelişimi onların gücüyle sağlayacağız. Gençlere güveniyorum. Onların kaygılarını ve şüphelerini de anlıyorum. Hepsini konuşup çözeriz. Bu ülkenin gençleri sahipsiz değil, güzel günleri ertelemeye gerek yok. İlk turda bitirmemiz lazım" diye konuştu.

Yorumlar (0)