İmamın oğlunda koronavirüs tespit edildi, cami ve 53 ev karantinada

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde bir cami imamının askere gitmeye hazırlanan 22 yaşındaki oğlu B.C.B.'nin koronavirüs testi pozitif çıktı.

GÜNDEM 29.06.2020, 15:16
İmamın oğlunda koronavirüs tespit edildi, cami ve 53 ev karantinada

Bunun üzerine cami ve cami lojmanı giriş çıkışlara kapatıldı. B.C.B. tedavi altına alınırken, temasta bulunduğu tespit edilen 68 kişi karantinaya alındı.

DHA'nın haberine göre ilçe merkezine 10 kilometre uzaklıktaki Fevzipaşa Mahallesi'ndeki Yolçatı Cami imamının oğlu B.C.B.'ye, askere gitmek için yaptığı işlemler sırasında koronavirüs testi yapıldı. Gelen mesajla test sonucunun pozitif çıktığını öğrenen B.C.B., gittiği hastanede tedaviye alındı. Filyasyon ekibinin yaptığı çalışma sonucunda ise B.C.B.'nin ailesinin yaşadığı lojman, babasının imamlık yaptığı cami ve camiye namaza gelenlerin de aralarında bulunduğu 53 evde yaşayan 68 kişi, İslahiye Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla tedbir amaçlı 14 gün süreyle karantinaya alındı.

Jandarma ekipleri, karantinaya alınan cami ve evlerin çevresinde güvenlik önlemi aldı. Giriş ve çıkışların yasaklandığı evlerin çevresi ve içerisi belediye ekipleri tarafından dezenfekte edildi. Karantinaya alınan evlerde yaşayanların ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılanacağı belirtildi.

Yorumlar (0)