banner288

Hastane testi negatif, Sağlık Bakanlığı testi pozitif çıktı

Koronavirüs tedavisinin ardından iyileşerek taburcu olan Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, Galatasaray Televizyonu'na telefonla bağlanarak merak edilen soruları yanıtladı.

banner287
Hastane testi negatif, Sağlık Bakanlığı testi pozitif çıktı

Sağlık durumu ile ilgili bilgi veren Galatasaray’ın Başkan Yardımcısı, “Tabii ki sadece ülkemizde değil bütün dünyada çok ciddi bir salgın hastalığı olarak koronavirüs baş göstermiş durumda. Ülkemize diğer Avrupa ülkelerinden daha geç geldi. Bu sayede bizim ülke için sağlam tedbirler alma imkanı da doğdu. Ben 24 Mart’ta test için hastaneye başvurmuştum. Biri hastanenin yaptığı test, diğeri Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan test.

‘İLK GÜNLERDE TELAŞLI VE PANİK HALLERİNİ GÖRMÜŞTÜM’

Hastanenin testi negatif çıkmıştı, Sağlık Bakanlığı’nın testi pozitif geldi. O yüzden hastanede tedavi altına alındım. İlk günlerde sağlık çalışanlarının ve doktorların telaşlı, panik hallerini görmüştüm ancak çıkmaya yaklaştığımız günlerde herkes biraz daha sakindi.

Sağlık Bakanlığı’nın uyguladığı protokol çerçevesinde olumlu sonuçlar alınmaya başlandığı görülmüştü. O yüzden daha sakin, daha sistemli durumun oluştuğunu gözlemliyorum” ifadelerini kullandı.

banner284
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER