Gazeteci Murat Yetkin: Kılıçdaroğlu bu iktidar saflarından devşirme danışmanlara acaba ne danışıyordu?

Gazeteci Murat Yetkin, CHP’de patlak veren danışman skandalına ilişkin kaleme aldığı bugünkü yazısında, “Kılıçdaroğlu bu iktidar saflarından devşirme danışmanlara acaba ne danışıyordu?” diye sordu.

GÜNDEM 03.09.2023, 14:58
Gazeteci Murat Yetkin: Kılıçdaroğlu bu iktidar saflarından devşirme danışmanlara acaba ne danışıyordu?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, daha önce AKP’den milletvekili aday adayı olan, kendisi ve Atatürk ile ilgili hakaret içeren sosyal medya mesajları paylaşan Perinaz Mahpeyker Yaman’ı Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turundan hemen önce, 26 Mayıs’ta danışman olarak atadığının açığa çıkmasının yankıları sürüyor. İlk olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem ve Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, Yaman’ın danışman olduğu iddiasını yalanlamıştı. Ancak Yaman’ın danışman olarak atandığı tarihte, atanmasına ilişkin yazıyı hesabından paylaştığı, yerel gazetelere açıklama yaptığı ortaya çıkmıştı.

Murat Yetkin, konuya ilişkin yetkinport'ta kaleme aldığı yazısında, “CHP’nin kronik hastalıkları arasında rakip takımda miadı dolmuş, artık yedek kulübesinde yer verilmeyen oyuncuları alıp onlardan CHP’ye, muhalefete ve en önemlisi Türkiye’ye fayda beklemek hastalığı var” eleştirisinde bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun danışmanlığına getirilen ve zaman zaman gündem olan bazı isimlere dikkati çeken Yetkin, şunları kaydetti:

“Giderek muhalif seçmende bu konunun sade ve basiretsizlikle, aymazlıkla izah edilemeyeceği algısı da oluşmaya başladı. Başta CHP’liler, muhalif seçmenler birbirine bu kadar tesadüfün fazla olup olmadığını sormaya başladı. Acaba iktidar saflarından, sadece Kılıçdaroğlu değil, CHP yöneticilerinin bu zaafını kullanarak içeriye sızdırma mı yapılıyordu? Dahası, acaba bazı CHP yöneticileri bu işi AK Parti hesabına kolaylaştırıyor muydu?

Anlayacağınız, Kılıçdaroğlu ve CHP yönetimi daha seçim yenilgisinin sarsıntısında kurtulamamış seçmenlerinin zihninde şimdi de paranoya tohumları filizlendiriyor. Adeta seçmenin yarasına tuz basıyorlar.”

Yorumlar (0)