Ekrem İmamoğlu: Bugün iktidarın düştüğü durum yorgunluk değil mental çürümüşlük

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın itiraf ettiği "montaj" skandalına ilişkin, "Bugün iktidarın düştüğü durum yorgunluk değil mental çürümüşlük" dedi. İmamoğlu, iktidara, "Dinimizin bütün kurallarını ezerek milleti aldatıyorsunuz, utanın" sözleriyle seslendi.

GÜNDEM 26.05.2023, 10:23
Ekrem İmamoğlu: Bugün iktidarın düştüğü durum yorgunluk değil mental çürümüşlük

İmamoğlu, FOX TV’de, “İlker Karagöz ile Çalar Saat” programına konuk oldu.

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan İmamoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

"Bugün iktidarın düştüğü durum yorgunluk değil mental çürümüşlük.

"Böyle bir sistem altında çocuklarımız ne adaletle, ne liyakatle buluşabilir.

"Tek kişilik devlet mekanizmasının, sistem çürümüşlüğünün son perdesindeyiz.

"Medyanın baskı altında olduğu bu dönemde bunları gösterirseniz halk inanabilir.

"Beni seven insan fikrini savunan insandır, başkasına kötü söz söyleyemez.

"Bizim dinimizin ilk karşı çıktığı şey aldatmaktır. Sözümona bu kadar inanç üzerinden bile siyasete malzeme haline getiren sizler, inancımızın bütün kurallarını ezerek milletimizi aldatıyorsunuz. Ayıp ayıp utanın!

"Bu seçimdeki kadar hiçbir zaman millete bu kadar zarar verilmedi. Bugün camilerimizin inşallah siyasete alet edilmediği bir gün olur. Bunlar yaradanla kul arasına girmeyi kendilerine meslek edindiler. Camilerimizi ibadet yerinden çıkarıp siyasi taraftarlık yerine dönüştürdüler.

"Bu seçim a partisi b partisi seçimi değil bu seçim demokrasinin kuvvetlenmesi ya da yok olamsı seçimi.

"BORCU TAKİBE DÜŞEN KİŞİ SAYISI 4 MİLYON"

Şubat 2023 itibariyle borcu takibe düşmüş 4 milyon kişi bulunuyor. Sayın Kılıçdroğlu'nun yapmaya çalıştığı kronik sorunlara çözüm bulmak.

Bu ülkenin bütün değerlerinin satışını konuşacağımız günler çok yakın. Ekonomiyi yönetene enflasyon soruluyor 'Gözlerimin içine bak' deniyor.

Meselenin özü gerçekten demokrasi, biz demokrasimiz kadar zenginiz. Bu seçim demokrasi seçimidir, A partisi, B partisi seçimi değildir. Bu ülke bu yönetimle hepimizi perişan eder, bu mesele sistem meselesi. İş dünyası korkmamalı, korkarsa onları daha kötü günler bekliyor.

Yorumlar (0)