DURSUN ATAŞ, "YANDAŞ ODAKLI DEĞİL, VATANDAŞ ODAKLI POLİTİKAYA İHTİYAÇ VAR"

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, vatandaşın yaşadığı yoksulluğa dikkat çekerek, “Bir ailenin gıda, giyim, konut gibi zorunlu harcamalarını içeren yoksulluk sınırı 45.686 lira olmuştur. Buna karşı, asgari ücret 11.402 lira, en düşük emekli maaşı 7.500 lira, en düşük memur maaşı ise 22.017 lira” dedi. İktidara seslenen Ataş, “Yandaş odaklı değil, vatandaş odaklı politikaya ihtiyaç var” diye konuştu.

GÜNDEM 01.12.2023, 11:34
DURSUN ATAŞ, "YANDAŞ ODAKLI DEĞİL, VATANDAŞ ODAKLI POLİTİKAYA İHTİYAÇ VAR"

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’te vatandaşın yaşadığı sorunların çözümüne yönelik mücadelesini sürdürüyor. Her fırsatta sorunları gündeme taşıyan Ataş, vatandaşın içinde bulunduğu tabloyu gözler önüne seriyor. Ataş, bu kez de yoksulluğa dikkat çekti.

AKP’NİN POLİTİKALARIYLA VATANDAŞ AÇLIK SINIRI ALTINDA BİR YAŞAM SÜRÜYOR
TÜRK-İŞ'in Kasım ayı açlık ve yoksulluk sınırı araştırmasına yönelik verilere dikkat çeken İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Bu veriler, hükümetin göz ardı ettiği gerçekleri bir kez daha yüzümüze çarpmıştır. Buna göre, sağlıklı ve yeterli beslenme için gerekli olan açlık sınırı 14.025 lira olarak belirlenmiştir yani ailelerin sadece temel gıdaya ulaşabilmesi için en az 14.025 lira harcaması gerekmektedir. Bir ailenin gıda, giyim, konut gibi zorunlu harcamalarını içeren yoksulluk sınırı ise 45.686 lira olmuştur. Buna karşı, asgari ücret 11.402 lira, en düşük emekli maaşı 7.500 lira, en düşük memur maaşı ise 22.017 liradır. İktidarın hatalı politikaları yüzünden vatandaşımız temel ihtiyaçlarına ulaşamamakta, açlık sınırı altında bir yaşam sürmek zorunda kalmaktadır. Bu vahim durumu değiştirmek için artık yandaş odaklı değil, vatandaş odaklı siyasete, politikaya ihtiyaç var” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)