Devlet Bahçeli'den Tunç Soyer'e: Tarihimizi düşman gözüyle yorumlaması iflah olmaz bir cahilliktir

banner598

MHP lideri Bahçeli, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'le ilgili olarak "Tarihimizi düşman gözüyle yorumlaması iflah olmaz bir cahilliktir" dedi.

GÜNDEM 10.09.2022, 12:11
Devlet Bahçeli'den Tunç Soyer'e: Tarihimizi düşman gözüyle yorumlaması iflah olmaz bir cahilliktir

MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Vatan topraklarına kanlı çizmeleriyle basan müstevlilere tek kelime edemeyen bugünün işbirlikçi siyasetçilerinin 9 Eylül 1922 tarihinin 100’üncü yıl dönümünde tarihimizi düşman gözüyle yorumlaması iflah olmaz bir cahillik, tedavisi imkansız devşirme hastalığıdır” ifadelerini kullandı.


Devlet Bahçeli’nin bu açıklaması CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir'in kurtuluşunun 100. Yıl dönünü dolayısıyla Gündoğdu Meydanı’nda düzenlen etkinlikte yaptığı konuşmadaki, “Yüz yıl önceydi. Bu toprakları yönetenler, gaflet, delalet hatta hıyanet içindeydi. Gençleri, kadınları, çocukları, geleceği hiç düşünmediler. Sadece ve sadece saraylarındaki saltanatı korumak için bütün bir milleti ateşe attılar. İnsanlık onurumuzu, bağımsızlık tutkumuzu ve yaşam hakkımızı ayaklar altına aldılar. Teslim oldular” ifadelerini akıllara getirdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olmalı?