Cumhurbaşkanı Erdoğan yerel seçim startını verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan artık klasikleşmiş cuma namazı sonrası açıklamalarını bugün de yaptı. Rusya lideri Putin ile henüz bir netleşmiş bir görüşme tarihi olmadığını söyleyen Erdoğan, 2024 Mart ayında yapılacak yerel seçimler için de dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 04.08.2023, 15:27
Cumhurbaşkanı Erdoğan yerel seçim startını verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da Kerem Aydınlar Camii’nde cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yerel seçim hazırlıkları konusunda AK Parti'nin çalışmaları hakkında bilgi veren Erdoğan, "Yerel seçimlerle ilgili olarak gerekli bütün alt yapı çalışmaları devam ediyor. Başta şahsım olmak üzere bütün MKYK, MYK üyelerim, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız Türkiye genelinde hazırlanan programa göre görevlerine başladılar. Türkiye'yi tarıyoruz, taramaya devam edeceğiz. Hedefimiz en ideal aday tespiti ile seçimlerden en başarılı şekilde çıkmak" dedi.

Rusya lideri Vladimir Putin'in Türkiye ziyareti hakkında Cumhurbaşkanı, "Henüz tarih netleşmedi. İstihbarat Başkanım Dışişleri Bakanım gerekli görüşmeleri yapıyor. İnşallah ağustos ayı içinde bu ziyaret gerçekleşecek" diye konuştu.

Erdoğan şöyle devam etti:

"Biz bu konuda Rusya ile aynı çizgideyiz. Rusya'dan Karadeniz koridorundan gelecek tahılların bizde una çevrilmesi, buradan fakir Afrika ülkelerine, az gelişmiş ülkelere de bunların naklini yapacağız. Şu anda bile biz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız olarak bu adımları atmaya, desteğimizi yapmaya devam edeceğiz. Fransa'nın bu yaptığı iş ilk değil. Cezayir'de, Ruanda'da yaptığı uygulamalar dünyanın kayıtlarında mevcut. Altın sevkini, uranyum sevkini Fransa'ya durdurmuş durumdalar. Bu yıllardan beri bu ülkelere yapılan zulmün karşılığıdır. Bizler de onlarla olan olumlu ilişkilerimizi devam ettirmeye çalışıyoruz."

TSK'daki ilk kadın amiral atamasına ilişkin Erdoğan, "Bu atamadan çok mutlu oldum. Böyle bir kızımın amiralliğe terfi etmesi çok mutlu etti. İlk defa silahlı kuvvetlerde böyle bir kızımızın albaylıktan amiralliğe terfi etmesi ayrı bir güzellik. Kendisini tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)