Çin'de insanüstü çaba! koronavirüs hastanesi 48 saatte tamamlandı

İlk koronavirüsü hastanesi Huanggang şehrinde bin yatak kapasitesiyle sadece 2 gün içinde hizmete açıldı.

Çin'de insanüstü çaba! koronavirüs hastanesi 48 saatte tamamlandı

Virüsün merkezi olduğu düşünülen Wuhan'dan sonra virüsten en çok etkilenen Huanggang şehrinde Çin'in ilk coronavirüsü acil durum binası inşa edildi ve inşa yalnızca iki gün sürdü. Dabie Mountain adı verilen hastaneye enfekte hastalar nakledilmeye başlandı. 500'ün üzerinde işçi, düzinelerce inşaat makinesi 2 gün boyunca gece gündüz projenin tamamlanması için çalıştı.

Wuhan'ın 75 kilometre güney batısında yer alan Huanggang, yaklaşık 7.5 milyonluk bir nüfusa sahip ve coronavirüsü tarafından en sert şekilde vurulmuş durumda. Huanggang da Wuhan ile aynı gün karantinaya alınmıştı.

Yerel saatle 10:30'da bir grup coronavirüsü hastası yeni hastaneye sevk edildi. Çin hükümeti coronavirüsü ile mücadele için Wuhan'da 2, Zhengzhou da ise 1 hastane daha inşa ediyor. Yaşamı tehdit eden virüsün şu ana kadar Çin'de 131 kişinin ölümüne neden olduğu biliniyor. Dün Almanya virüsün ülkeye girdiğini duyurmuştu. Birleşik Arap Emirlikleri ise virüsten etkilendiğini açıklayan son ülke oldu.

6 BİNİN ÜZERİNDE ENFEKTE İNSAN VAR 

Coronavirüsü 131 kişiyi öldürdü, dünya genelinde şu ana kadar 6 bin insana bulaştı. Huangangg'ta dün 4 kişi daha virüs nedeniyle yaşamını yitirdi, 213 yeni enfekte hasta sağlık kuruluşlarına başvurdu.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2020, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER