CHP’li Yücel: Vatanını seven sandığa gelsin!

Seçime saatler kala Şanlıurfa’da çalışmalarını sürdüren CHP İzmir Milletvekili Deniz Yücel, sandık çağrısı yaptı. “Vatanını seven sandığa gelsin” diyen Yücel, yaşantımız, gençlerimiz, kadınlarımız, kız çocuklarımız, ailemiz için geç oldu demeden gerekeni yapalım. Değişim için karar ver, sandığa git, oyunu kullan!” dedi.

GÜNDEM 27.05.2023, 11:22
CHP’li Yücel: Vatanını seven sandığa gelsin!

Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçim çalışmaları kapsamında CHP Genel Merkez tarafından önce Erzincan’da görevlendirilen CHP İzmir Milletvekili Deniz Yücel, 28 Mayıs’ta oyunu da Şanlıurfa’da kullanmak üzere seçimden önceki günlerini görevlendirildiği Şanlıurfa’da geçiriyor. Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu 28 Mayıs’ta Çankaya’ya göndermek için sandık daveti yapan Yücel, “Genel merkezimizce seçim güvenliği için görevlendirildiğim Şanlıurfa ilimizde pazar ve esnaf ziyaretleri yaparak halkın nabzını tuttuk. Değişim isteği ve ihtiyacı artarak devam ediyor. 14 Mayıs'ta yarım kalan işi, Kemal Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı seçtirerek 28 Mayıs'ta tamamlayacağız” dedi.

CENNET ÜLKENİ MÜLTECİLERE, PARA KARŞILIĞI VATANDAŞLIK ALANLARA TESLİM ETME!

Cumhuriyet Halk Partisi ve ittifak partileriyle ülkenin dört bir köşesinde vatandaşla buluşarak seçim çalışması yaptıklarını belirten İzmir Milletvekili Deniz Yücel, “Bu seçimde sandığa gidip oy kullanmak geleceğimizi şekillendirecek en önemli adım olacak. Yaşadığın sıkıntılar için ‘Yapacak bir şey yok’ deme. Yapacak bir şey var. Karar ver, sandığa git. Oy ver. Değiştir. Yoksa dipsiz bir karanlıkta ülkenin gerçek beka sorununun aile kavramı olacağı günleri yaşamaya hazırlan. Çünkü şu anda ülkemizde neredeyse İstanbul’un toplam nüfusu kadar mülteci var ve bu yanlış politikalar devam ederse başka ülkelerden gelecek mültecilerin kabul edilmesiyle sayıları daha da katlanacak. Kadınlarımıza, kız çocuklarımıza taciz görüntüleri anne-baba olarak kanımızı donduruyor, bunlar artacak. Yabancılara konut satışı ile verilen vatandaşlık artık önüne geçilemez boyuta ulaştı. Para karşılığı Türk vatandaşı yapılan yabancıların, mültecilerin çoğunluk olduğu, hakim olduğu bir ülke istemiyorsan Karar Ver, Değiştir!” çağrısı yaptı.

MİLLETİN EGEMENLİĞİNDEN RAHATSIZ OLANLARA CEVAP VERECEĞİZ

“Devletin varlığı ve bağımsızlığından, milletin egemenliğinden rahatsız olanları Meclis’e sokan AKP’nin eğer Erdoğan yeniden seçilirse neler yapacağını siz düşünün” diyen CHP’li Yücel, “Bugün geldiğimiz noktada Hüda-Par sözcüsü, milletvekili yemin metnini ‘uygun bulamadığını, bir ideoloji üzerine yemin etmenin doğru olmadığını, kendi parti programlarına yemin metninin değişmesi gerektiğini eklediklerini’ ifade ediyor. Milletvekili metni "namusum ve şerefim üzerine ant içerim" ifadeleriyle biter. Yani, bir ideoloji üzerine değil, kendi namus ve şerefiniz üzerine yemin edersiniz. Neden rahatsız oluyorsunuz? Milletin kayıtsız şartsız egemenliğinden mi, devletin varlığı ve bağımsızlığından mı? Siz vatan hainlerini tarihe gömmek için oy kullanacağız, bu vatanı korumak için sandığa gideceğiz” dedi.

BU SEÇİM GENÇLER İÇİN YAŞAMA SEVİNCİ REFARANDUMU OLACAK

28 Mayıs seçimlerinde özellikle gençlerin nasıl bir ülkede yaşamak istediklerine karar vereceklerini vurgulayan İzmir Milletvekili Deniz Yücel, “Yaşama sevinci ellerinden alınan, işsizlik, parasızlık, gelecek kaygısı ile gelecekleri karartılan gençlerimiz için 28 Mayıs, gençliğinizi geri almak için son şanstır. Bu sizin için yaşama sevinci referandumudur. Sizler hem oyunuzu kullanacak hem de oyunuza sahip çıkacaksınız. Değişimin kararını verdiğinizi biliyoruz ve bu vatanı sevdiğinizi. Vatanını seven gelsin!” diyerek tüm vatandaşlara sandık çağrısını yineledi. 

Yorumlar (0)