CHP Sözcüsü Öztrak: Cumhurbaşkanlığı seçimi kesin olarak ikinci tura kalmıştır

CHP sözcüsü Faik Öztrak seçim sonuçları ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

GÜNDEM 15.05.2023, 13:32 15.05.2023, 13:38
CHP Sözcüsü Öztrak: Cumhurbaşkanlığı seçimi kesin olarak ikinci tura kalmıştır

İşte Öztrak'ın o açıklaması:

"Dün yapılan seçimler,Erdoğan’ın milletimizden güvenoyu alamadığını göstermiştir. Şu an itibariyle, Sandıkların tamamına yakını sayılmış Yurt dışından gelen sandıklardan Sadece 300 civarında sandık henüz sayılmamıştır. Bunlar da sonucu değiştirmeyecektir. Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turda sonuçlanacağı Artık kesinleşmiştir. Cumhurbaşkanlığı seçimi kesin olarak ikinci tura kalmıştır.

Dün sandığa gidip oy veren herkese yürekten teşekkür ediyoruz. Katılım oranının yüzde 90’a yaklaşması Demokrasimiz adına sevindiricidir. Ayrıca, Sabaha kadar uyumadan sandıkları bekleyen Islak imzalı tutanakları alan Sandık kurulu üyelerimize Okul bilişim sorumlularımıza, Müşahitlerimize, Avukatlarımıza Ve tüm gönüllülerin çabaları her türlü takdirin üzerindedir. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz.

Dün akşam sabaha kadar gösterdikleri büyük fedakarlığı 28 Mayıs’ta da göstereceklerinden  Ve milletimizin Tek bir oyunun bile heba olmamasını sağlayacaklarından eminiz. Önümüzdeki 15 gün boyunca Hakkı, hukuku ve adaleti bu ülkeye getirmek için  Elimizden geleni yapacağız.

Milletimizin iradesi her şeyin üstündedir. İkinci turda mutlaka ama mutlaka kazanacağız. Millet İttifakı, ipi önde göğüsleyecek. Biz kazanacağız. Kazanan demokrasi olacak, Kazanan Türkiye olacak."
 

Yorumlar (0)