CHP lideri Özgür Özel: Başkenti Doğu Kudüs olan bir Filistin Devletinin kurulmasına inanıyoruz

CHP lideri Özgür Özel, "barış, huzur ve istikrarın sağlanmasının tek geçerli çözümünün 1967 sınırlarında, başkenti Doğu Kudüs olan bir Filistin devletinin kurulması olduğu inancımızı yineliyoruz." ifadesini kullandı.

GÜNDEM 14.04.2024, 13:43
CHP lideri Özgür Özel: Başkenti Doğu Kudüs olan bir Filistin Devletinin kurulmasına inanıyoruz

GAZETE KRİTİK- Dün akşam saatlerinden İran'ın İsrail'e saldırmasının ardından dünya yeni bir savaşın başlayıp başlamayacağını konuştu.

İsrail'in Gazze'ye yönelik müdahalesine başta CHP olmak üzerei Türkiye'den birçok partide tepki göstermişti.

CHP lideri Özgür Özel'de konu ile ilgili bir açıklama yaptı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, sosyal medya hesabı X'ten yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

Bölgemizi tehdit eden İsrail ile İran arasındaki karşılıklı saldırıları büyük endişeyle izliyoruz. Ortadoğu’da tansiyon bu denli yükselmişken tarafların gerginliği artıracak hareketlerden kaçınması çağrısında bulunuyoruz. Kurucumuzun “Yurtta barış dünyada barış” vasiyetini hatırlama ve sahiplenmemizin gerektiği bir dönemdeyiz. Etrafımız ateş çemberine dönüşmüşken ülkemiz tansiyonu düşürecek her çabanın öncüsü olmalıdır. İnanıyoruz ki Gazze’de kalıcı ateşkes sağlanmadan bölgedeki tırmanmanın durdurulması ve çatışma riskinin azaltılması mümkün olmayacaktır. Bu çerçevede barış, huzur ve istikrarın sağlanmasının tek geçerli çözümünün 1967 sınırlarında, başkenti Doğu Kudüs olan bir Filistin devletinin kurulması olduğu inancımızı yineliyoruz.

Yorumlar (0)