CHP'li Öztrak, Erdoğan'ın deprem vergisi açıklamasına tepki gösterdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

CHP'li Öztrak, Erdoğan'ın deprem vergisi açıklamasına tepki gösterdi

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, basın açıklaması yaparak gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Öztrak, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bunlar yatıyor kalkıyor “o parayı nereye, bu parayı nereye harcadınız?” Harcanması gereken yere harcadık. Bundan sonra da Bay Kemal’e bu tür şeylerin hesabını vermeye zamanımız yok" açıklamasına tepki gösterdi.

Öztrak'ın konuşmasından satır başları:

CHP olarak Filistinli kardeşlerimizin kabul etmediği bir anlaşmayı, masada olmadıkları bir anlaşmayı bizlerin kabul etmesi mümkün değildir.

İsrail gazetesindeki Hakan Fidan makalesi) T.C'nin resmi devlet görevlisini kimse tehdit edemez. Resmi bir devlet görevlisini tehdit etmek kimsenin haddi değildir. Böylesine bir safsatayı kabullenmemiz mümkün değildir. Bu Erdoğan'ın dediği gibi "demek ki doğru yoldayız" diye geçiştirilecek bir durum değildir.

(Dış politika) AK Parti iktidarının İdlib ile ilgili acilen adım atması, ülkemize yönelecek tehditleri bertaraf edecek bir stratejiyi hemen izlemeye başlaması gerekmektedir. Uluslararası kuruluşlara çağrıda bulunulmalıdır. İdlib konusu Türkiye için ulusal güvenlik meselesi haline gelmiştir. Tek eksenli dış politikadan bir an önce vazgeçilmelidir.

Erdoğan'ın deprem vergisi açıklaması

- Bakıyorum deprem vergileriyle ilgili cevaplara, son derece hamasi bir üslup. Biz onu sormuyoruz. "Benim paramla ne yaptın? Elazığ'da ne yaptın" Millet bunu soruyor. Cevap verin. Bunu soranlar ya tehdit ediliyor, ya da hamasi şekilde cevap veriliyor. Demokrasi cevap verme rejimidir. Vatandaş sorduğunda çıkacaksınız kalem kalem şuraya harcadık diye konuşacaksınız. Verdiğimiz önergeler reddediliyor, deprem öncesinde, sonrasında konuşulmuyor. Deprem bu ülkenin gerçeği! Türkiye derhal "Depremde kimse yaşamını yitirmesin" felsefesinde büyük bir stratejiyi başlatmak zorunda.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2020, 17:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER