CHP'li Karabat: Erdoğan seçilirse kısa sürede dolar 30 TL olacak

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, doların 20 liraya ulaştığına dikkat çekerek, "Erdoğan seçilirse kısa sürede 30 TL olacak" dedi. Karabat, "On yıllar boyu sürecek ekonomik krizden çıkışın anahtarı sadece Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’ndadır" ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 26.05.2023, 15:50 26.05.2023, 15:55
CHP'li Karabat: Erdoğan seçilirse kısa sürede dolar 30 TL olacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Twitter'da "Köprüden önce son çıkış" başlığı ile yaptığı açıklamalar ile Erdoğan'ın seçilmesi durumunda dolarda yükselişin devam edeceğini söyledi.

Doların 20 lira seviyesini geçtiğini hatırlatan Karabat, Erdoğan seçilmesi durumunda doların 30 liraya kadar çıkacağını söyledi. Karabat, "Erdoğan ile Türkiye’nin gidecek bir yeri yok" diye konuştu.

Karabat, 28 Mayıs seçimleri için Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na "oy verin" çağrısında bulundu.

CHP'li Özgür Karabat'ın açıklamaları şu şekilde:

"Dolar 20 TL’yi geçti. Erdoğan seçilirse kısa sürede 30 TL olacak. Merkez Bankası’nın şu an nakit dövizi yok. Swaplarla ve emanet alınan paralarla dahi rezervler eksi 200 milyon dolar. Tayyip Erdoğan ve onun yandaşları toplumu ortadan ikiye böldü. Kutuplaştırma nedeniyle vatandaşlar birbirine nefret eder gibi bakıyor. Ülkenin geleceğine güven kalmadı. Uyarıyorum: Erdoğan ile Türkiye’nin gidecek bir yeri yok. Neden mi? Bizim net rezervimiz 4 yıldan bu yana zaten eksideydi. Emanet paralarla artıda gösteriliyordu. Şimdi onlar bile yetmiyor. Swap hariç net rezervi -60,3 milyar dolar!"

Yorumlar (0)