CHP'li Durmaz'dan 24 saatlik Tokat mesaisi

CHP Tokat Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Kadim Durmaz seçim çalışmalarına son hızla devam ediyor.

GÜNDEM 26.04.2023, 12:53
CHP'li Durmaz'dan 24 saatlik Tokat mesaisi

Bayram ziyaretlerinin ardından, 23 Nisan Özel oturumu için Ankara’da TBMM özel oturumuna katılan Durmaz, oturumun ardından hemen bölgesine dönerek çalışmalarına devam etti.

İlçe gezilerini sürdüren Durmaz, Milletvekili seçildiğimiz günden bu yana mesaimiz 24 saat kesintisiz hizmet anlayışıyla sürüyor. Seçime günler kala kentimizde gidilmedik tek köy, kasaba bırakmaksızın çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

CHP’li Durmaz 24-25 Nisan tarihlerinde seçim çalışmaları kapsamında Tokat'ın Reşadiye, Niksar ve Zile ilçelerini ziyaret etti. Ziyaretlerine esnaf ve pazar gezileri ile başlayan Durmaz, ilçelerdeki sanayi sitelerini ve kahveleri de tek tek ziyaret ederek yurttaşlarla bir araya geliyor. Bu ziyaretlerde vatandaşların sorunlarını dinleyen Durmaz, 14 Mayıs sonrası Millet İttifakı iktidarının vaatlerini anlatıyor.

 İlçe merkezlerinin dışında köyleri de tek tek gezen Durmaz, çiftçinin, köylünün sorunlarını dinliyor, Millet İttifakının politikalarını anlatıyor.

Durmaz; “Çiftçiyi Borç Sarmalından Kurtaracağız”

Açıklamalarında Tokat'ın yeterli yatırım ve hizmeti alamadığını vurgulayan Durmaz,

“Esnafı geziyoruz, esnaf dertli, pazara gidiyoruz ne alıcı memnun ne satıcı. Köylerde çiftçi yoksullukla, üretimsizlik ile mücadele ediyor. Bereketli topraklarımızı yoksulluğa mahkûm ettiler.

Çiftçimiz mazot, gübre ve yem fiyatlarının artış hızına yetişemiyor, üretmiyor. Bu iktidar döneminde çiftçinin traktörüne bile haciz geldi. Sulamadan kaynaklı elektrik faturasını ödeyemeyen çiftçinin elektriğini kestiler. Çiftçinin üretim aracına dokunamazsın! Sulama suyuna, elektriğine dokunamazsın. Kanunlar da bile buna engel var. Eğer çiftçinin üretim araçlarına dokunursan, ülkenin milli varlığına dokunmuş olursun. Ama ne yazık ki 21 yıllık AKP iktidarında, çiftçiyi üretemez hale getirdiler. Tahıl ambarı olan ülkemizde tahıl ithal eder hale geldik. Kuru soğan 30 lira, 40 lira . Yiğidi kuru soğana bile muhtaç ettiler. Köylerde dokunduğumuz her yurttaşın borcu var. Çiftçinin ineği bile hacizli.

Köyler Çiftçiyi borç sarmalından kurtaracağız.

Tarım v e Hayvancılıkta ülkemizin potansiyelini ortaya çıkaracak politikaları hayata geçireceğiz.

Az kaldı, topraklarımızda bereketi, huzuru, adaleti ve eşitliği yaşayacağız. Bu talan düzenine son vereceğiz “dedi.

Durmaz açıklamasının devamında, tarım politikalarını madde madde açıkladı.

·         Tarımda kullanılan mazotta ÖTV yükünü kaldıracak, gübre ve tohum maliyetinin yüzde

50’sini destek olarak geri vereceğiz.

      •      Tarımda indirimli elektrik tarifesi uygulayacak, sulama ve elektrik faturalarının hasattan

sonra tahsil edilmesini sağlayacağız.

       •     Tarım Kredi Kooperatifleri ‘ne tahsis edilecek GES lisansıyla üretilecek elektriği sadece işletme, amortisman ve elektrik nakil maliyetleri karşılığında tarımsal sulama amaçlı kullandıracağız.

      •      Temel tarım ürünlerinde taban fiyatlarını maliyet, kur, enflasyon ve çiftçilerimize insan onuruna yaraşır gelir sağlamayı dikkate alarak belirleyeceğiz.

·         Tarımsal ürün alım fiyatlarını ekim öncesi ilan edecek, girdi desteklerini çiftçi tarlasını sürmeden, süt sağılmadan, besi hayvanı kesime gitmeden önce verecek, diğer destek ödemelerini üretim sonrası 90 gün içinde ödeyeceğiz.

•             Çiftçilerimizin bankalardan ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden kullandıkları kredinin faizini silip, yeniden yapılandıracağız.

•             Tarım BAĞ-KUR prim ödemelerini hasat sonrası faizsiz ödenecek şekilde planlayacak ve sağlık güvencesinden faydalanmasını sağlayacağız.” dedi.

Yorumlar (0)