CHP'li Ali Haydar Hakverdi Alevilere hakaret eden Pınar Fidan hakkında suç duyurusunda bulundu

"Tuz Biber" adlı  stand-up programında Aleviler ile ilgili sarf ettiği sözlerle yoğun tepki gören Pınar Fidan hakkında CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi avukatı aracılığı ile "Hakaret" ve "Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik" ile "Suçu ve Suçluyu Övme" suçlarını işlediği iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu.

CHP'li Ali Haydar Hakverdi Alevilere hakaret eden Pınar Fidan hakkında suç duyurusunda bulundu


Tuz Biber isimli stand-up programında Aleviler ile ilgili, “Toplayıp hepsini bir otele tıkıp yakabilirsin. Geçmişte örnekleri var” cümlelerini sarf eden ve binlerce insanın tepkisini çeken Pınar Fidan hakkında CHP Ankara Milletvekili Avukat Ali Haydar Hakverdi Avukatı aracılığı ile şikayette bulundu.

Hakverdi'nin Avukatı Fidan’ın “Hakaret” ve “Suç İşlemeye Tahrik,Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik” ve “Suçu ve Suçluyu Övme” suçlarını işlediğini öne sürerek, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu.

Suç Dyrs. Pınar Fidan (1)-dönüştürüldü.pdf

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 15:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nezaket
Nezaket - 7 ay Önce

Sayın Ali Haydar Hakverdi Duyarlılıgınız için teşekkür ederim

Ceb özen
Ceb özen - 7 ay Önce

Bunun gibi şeref yoksunu insanların türemesine vesile olan herkesin Allah bin türlü belasını versin yargılanması sırasında biz aleviler olarak orada olacagız gözünün içine baka baka.

Bülent Sarıkaya
Bülent Sarıkaya - 7 ay Önce

Böyle kaşarlar toplumu ikiye bölmeye çalışıyor açık ve net söylüyorum bu kaşarı yolda göreyim ağzını burnunu kırarım bir an önce bu it derhal özür dilemeli bir bok yediğini anlatmalı topluma

Sami Kahveci
Sami Kahveci - 7 ay Önce

Sayın,ali haydar hakverdi vekilim sizecok teşekkür ederim

SIRADAKİ HABER