CHP'Lİ AKAY DEPREM KONUSUNA DİKKAT ÇEKTİ: KARABÜK FAY HATTI İÇİN UYARDI

Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Konfederasyonu, Karabük Dernekler Federasyonu ile Safranbolu Belediyesi paydaşlığında gerçekleşen Kentsel Dönüşüm, Markalaşma, Karabük ve Çevresi Deprem-Afet Zirvesi Karabüklülerin yoğun ilgisiyle gerçekleşti.

GÜNDEM 01.10.2023, 13:47 01.10.2023, 13:48
CHP'Lİ AKAY DEPREM KONUSUNA DİKKAT ÇEKTİ: KARABÜK FAY HATTI İÇİN UYARDI

Prof. Dr. Naci Görür, Prof. Dr. Yüksel Yalova, Prof. Dr. Ali Akdemir, Prof. Dr. Aynur Aydın'ın konuşmacı olarak katıldığı zirvede, Karabük’ün geleceği için önemli konular üzerinde duruldu.

35 Km Uzunluğundaki Karabük Fay Hattı Üzerinde Yaşıyoruz

Karabüklülerin yoğun ilgiyle takip ettiği zirvede konuşan CHP Karabük Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Cevdet Akay depremin siyaset üstü bir konu olduğunun altını çizerek, tespit edilen konular için gerekli önlemlerin alınması hususunda tüm kurumlara çağrıda bulundu.

Karabük’ün kamuoyunun aşina olmadığı bir fay hattı üstünde olduğunu dile getiren Milletvekili Akay, “Karabük depremi gündemine alması gereken bir bölge. Bölgemiz Kuzey Anadolu Fay Hattı ve Karabük Fay Hattı olmak üzere iki önemli fay hattının üstünde.” dedi.

Önemli Olan Buradaki Tespitlerin Giderilmesi İçin Hep Beraber Hareket Etmemiz

Karabük Fay Hattı’na dikkat çeken Milletvekili Akay, “Karabük fay hattımız var. 30-35 kilometre uzunluğundaki bu Karabük fay hattı üzerinde yaşıyoruz. Konunun ne kadar önemli olduğunu bu açıdan bir kez daha hep beraber idrak edelim. Bu konular her yönüyle ele alınacak. Önemli olan buradaki tespitlerin de ortaya çıkan konuların da sağlıklı bir şekliyle giderilmesi için hep beraber hareket etmemiz. Deprem siyaset üstü bir olay. Zaten bu toplulukta da bunu görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Deprem Siyaset Üstü Bir Meseledir

Depremin siyaset üstü bir mesele olduğunu vurgulayan Milletvekili Akay, “Siyasetin üstündeki bu organizasyon neticesinde, ben sayın valimizden başlayarak, sivil toplum kuruluşlarımızla devam ederek bütün kamu kurumlarımızın, bütün yöneticilerimizin bu konuya gerekli önemi vereceğine inanıyorum. Bütün vekillerimiz ile beraber tespit edilen hususları da hayata geçirip gerekli önlemleri almakla ilgili hep beraber çalışmamız gerektiğini ifade ediyorum.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)