CHP'Lİ AĞBABA: YENİ AKİT ZİHNİYETİ ÜLKENİN BİRLİĞİNİ BERABERLİĞİNİN DÜŞMANIDIR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Malatya İl Başkanlığında gerçekleştirdiği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

GÜNDEM 14.11.2022, 16:49
CHP'Lİ AĞBABA: YENİ AKİT ZİHNİYETİ ÜLKENİN BİRLİĞİNİ BERABERLİĞİNİN DÜŞMANIDIR

Taksim’de gerçekleşen saldırıyı lanetlediğini ifade eden Ağbaba, terör nereden gelirse gelsin, her türlü terörü reddettiklerini ve bu saldırının insanlığa karşı yapıldığını belirtti.

TAKSİM SALDIRISI ÜLKEMİZİN BİRLİĞİNE VE HUZURUNA KARŞI YAPILDI

Ağbaba’nın açıklamasında şunlar yer aldı:

İstanbul Taksim’deki patlamada hayatını kaybeden 6 yurttaşımıza Allah’tan rahmet, yaralı yurttaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Alçakça bir terör saldırısı sonucu 6 yurttaşımız İstanbul’un göbeğinde katledildi. Bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. İlk açıklamalara göre saldırıyı PKK/PYD’nin yaptığı söyleniyor. Her türlü terörü reddediyoruz. Bunu yapanlar insanlık düşmanıdır, alçaktır. Bu eylemi gerçekleştirenler ve arkasındaki güçler bulunmalıdır. Bu saldırı, ülkenin birliğine, huzuruna ve insanlığa karşı yapılmıştır. Güvenlik güçlerimiz saldırganı bir an önce yakaladı. Ancak İçişleri Bakanı teröristlerin ayakkabı numarasına kadar biliyordu ama İstanbul’un göbeğine gelen teröristten bihaber yaşıyor.

YENİ AKİT ZİHNİYETİ ÜLKENİN BİRLİĞİNİ BERABERLİĞİNİN DÜŞMANIDIR

Herkes saldırıyı kınadı, tüm kesimler bu saldırının insanlığa karşı yapıldığını ifade etti ama havuz medyası paçavrası Yeni Akit, terör saldırısını bile fırsat bilerek Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na iftira attı. Yeni Akit gerçekleşen hain terör saldırısı sonrası yayınladığı haberi, rezaleti haber diye servis ediyor. Ne yazmışlar: “Kılıçdaroğlu Kasım ayını bekleyin demişti. Patlamaya mı kast etti”. Tam bir ahlaksızlık, halkı kin ve nefrete sürüklemek, yalan… Kendisini gazete sanan bu kurumda her türlü kötülük ve iftira mevcut. Muhalif basına yaptığı her haber için cezalar yağdıran kurumlar, acaba bu çirkin ve hadsiz saldırı karşısında ne yapacak merak ediyoruz. Bunu Halk TV, KRT TV, tele 1 yapsaydı hemen lisansını iptal ederlerdi. Ancak bu ahlaksız üsluba müdahale eden yok. Bunlar kendi pisliklerinden boğulsun, onlar da bu ülkenin birliğinin düşmanıdır.

BAHÇELİ 6 GÜNDE BİR FİKİR DEĞİŞTİRİYOR

BUNLAR KOLTUK İÇİN İMRALI’YLA GÖRÜŞEBİLİR

Erdoğan ile Bahçeli kavgada bile söylenmeyecek sözleri birbirlerine söylüyordu. Her ne olduysa bir anda kardeş oldu. Bahçeli ilkeli siyasetin örneklerini bizlere sunmaya devam ediyor. 6 gün önce “AKP-HDP görüşmesi son derece doğal ve doğru bir adım” diyordu. 6 gün sonra “PKK neyse HDP odur” dedi. Bahçeli’nin açıklamaları, tıpkı Erdoğan gibi, günübirlik, bir öyle bir böyle siyasetinin sonucudur. Yerel seçimde hatırlayın; Bahçeli, Öcalan'ın mektubu için "Teröristbaşının mektubu HDP'nin vahim sapmasına, Zillet İttifakı'na verdiği rezil desteğine itirazın, tepkinin ve bundan duyduğu rahatsızlığın eseri ve sonucudur" diye HDP’ye kızmıştı. HDP’ye Apo’yu dinlemediği için kızan, Apo’nun kardeşi TRT’ye çıkınca gıkı çıkmayan, Erdoğan’ın ülkenin itibarını sıfırlayan politikalarına tek kelime etmeyen birinin açıklamalarının millet nezdinde bir kıymeti ve önemi yoktur. AKP HDP’yle görüştü diye neredeyse Kılıçdaroğlu'na kızacaktı, onu da yapamadı. Seçim sürecinde AKP’ye “HDP görüşmelerine bizi de çağırın” derse, şaşırmayız. Anlaşılan o ki, seçim sürecinde bu tarz açıklamaları daha çok göreceğiz. Bunlar koltuk için İmralı’yla dahi görüşüz, zaten bu yönde duyumlarımız da var.

Yorumlar (0)