CHP'li 95 milletvekili açıkladı: 'Kılıçdaroğlu'na destek veriyoruz'

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut adına yapılan açıklamada, 130 milletvekilinden 95'inin, kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleme yönünde imzalarını verdikleri ifade edildi.

GÜNDEM 01.11.2023, 12:02
CHP'li 95 milletvekili açıkladı: 'Kılıçdaroğlu'na destek veriyoruz'

CHP'de hafta sonu gerçekleştirilecek olan 38. Olağan Kurultay öncesi 95 milletvekili, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vereceklerini açıkladı.

CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut adına yapılan açıklamada, 130 milletvekilinden 95'inin, kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleme yönünde imzalarını verdikleri ifade edildi. Milletvekilleri, hafta sonu yapılacak olan kurultaya doğal delege olarak katılacaklar.

Açıklamada ayrıca, CHP'nin yenilenme sürecine vurgu yapılarak, örgütlerin güçlendirilmesi ve sosyal demokratların birliğinin korunmasının önemine işaret edildi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun yenilenme hamlesini tüzük kurultayı ile sürdüreceğinin altı çizildi. Ayrıca, yerel yönetimlerdeki hizmetlerin pekiştirilmesi ve yeni belediyeler kazanma hedefine odaklanıldığı belirtildi.

Kurultayın, "İkinci yüzyılda demokrasi ve birlik kurultayı" sloganıyla 4-5 Kasım tarihlerinde Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilmesi planlanıyor. 

Akbulut'un açıklaması şöyle:

"130 milletvekilinden 95'i olarak, 38. Olağan Kurultayımızda Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleme yönünde imzalarımızı verdik. Tarihimiz boyunca darbeler görmüş, kapatılmaya, sindirilmeye çalışılmış ama her seferinde ayakta kalmayı başarmış bir parti tarihine, hafızasına, geleneğine ve azmine sahibiz.

Bugün CHP, yenilenen örgütleriyle, yenilenme sürecini başlatmıştır. Yenilenmenin örgütümüzü güçlendirecek, güven bağımızı pekiştirecek ve sosyal demokratların birliğini koruyacak rotada ilerlemesi kaçınılmazdır. CHP, altı oku ile, programıyla, sosyal demokrasinin evrensel ilkeleriyle mücadelesini sürdüren bir çizgidedir.

Biz, seçim sonuçlarını; lider merkezli bir fırsat penceresi olarak görmüyoruz. Seçim sonuçlarının faturasını sadece CHP Genel Başkanımıza kesmenin, adalet terazisinin şaşması ve seçim sonuçlarının sağlıklı analiz edilememesi olduğunu düşünüyoruz. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu, yenilenme hamlesinin tüzük kurultayı ile sürdürüleceğinin işaretini de vermiştir.

Önümüzdeki birinci hedef, 2019'daki gibi, Genel Başkanımızın önderliğinde görevlerini sürdüren, halkçı belediyeciliği sürdüren yerel yönetimlerdeki hizmetlerimizi pekiştirmektir. Odak noktamız, tüm il ve ilçelerimizde partimize yeni belediyeler kazandırmaktır. Birbirimizle kavga edecek zamanımız yok. Fikirlerimizin zenginliği ile güçlenecek bir partimiz var bizim. Yenilenme süreci ayrışarak değil, birleşerek gerçekleşecektir.

Biz 95 milletvekili, tarihten gelen gücümüzle, ulu önder ebedi liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bize miras bıraktığı partimizin yenilenme sürecinin Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu liderliğinde gerçekleşebileceğini biliyoruz, bu süreci sonuna kadar destekliyoruz."

Yorumlar (0)