Çankırı Valisi: Gençler, 65 yaş üstünü hasta ediyor

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz: Maalesef genç aile bireyleri 65 yaş üstü büyüklerimizi hasta etmeye devam ediyor.

GÜNDEM 20.10.2020, 15:58 20.10.2020, 16:00
Çankırı Valisi: Gençler, 65 yaş üstünü hasta ediyor

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, salgınla ilgili durumun hassasiyetini koruduğunu söyledi.

AA'da yer alan habere göre; Kış aylarından önce vaka sayısının düşürülmesi gerektiğini söyleyen Ayaz, "Lütfen tedbirlere uymaya devam edelim, küçük ihmaller bizlere büyük bedeller ödetmeye devam ediyor. Yaptığımız analizler, aile içi bulaşın çok yoğun olduğunu gösteriyor. Ayrıca bu durum 65 yaş üstü vaka sayımızı da artırıyor. Maalesef genç aile bireyleri 65 yaş üstü büyüklerimizi hasta etmeye devam ediyor. Lütfen tedbirlere uyarak sosyalleşelim, ev ziyaretlerini erteleyelim" ifadelerini kullandı.

Havaların soğumasıyla kapalı alanların kullanımının hastalık riskini artırdığını söyleyen Ayaz, şöyle konuştu: "Kapalı ortamlarda bir araya geldiğimizde çok daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor. Denetimlerimiz aralıksız devam edecek ancak salgınla mücadelenin kilit noktası sizlerin tedbirlere uyması. Koronavirüs sinsi bir hastalık ve tedbirsiz olarak bir araya geldiğimizde hızla yayılıyor. Lütfen kendimiz ve karşımızdakinin hasta olabileceği ihtimalini gözeterek hareket edelim. Tedbiri elden bırakmayalım. Sağlıklı günlere el birliğiyle kavuşacağız."

Yorumlar (0)