BBP'li Başkan: Muhsin Yazıcıoğlu yaşasa 'Hayır' derdi

Büyük Birlik Partisi (BBP) de Başkanlık referandumundaki tavrı nedeniyle karıştı.

BBP'li Başkan: Muhsin Yazıcıoğlu yaşasa 'Hayır' derdi

Büyük Birlik Partisi (BBP) de Başkanlık referandumundaki tavrı nedeniyle karıştı. Genel Merkez 'evet' kararı alırken teşkilatlardan 'hayır' sesleri yükseliyor. BBP Beykoz İlçe Başkanı Melih Perçin, KRT'de Çağlar Cilara'nın "Haber Merkezi" isimli programına katılarak partisinde evet kararı alanlara ağır eleştirilerde bulundu.

“ONAYLAMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL”

Perçin, önerilen başkanlık sisteminde gücün tek elde toplandığını belirterek, "Büyük Birlik Partisi gücü tek ele veren, lider karizmalarına dayalı, liderin putlaştırılmasına dayalı her türlü sisteme karşı olan bir partidir. Gücü tek kişiye veren bir sistemi bizim onaylamamız mümkün değil" diye konuştu.

“SADECE BİR ÜYE EVET DEDİ”

BBP'li Perçin, Muhsin Yazıcıoğlu'nun kardeşi Yusuf Yazıcıoğlu'nun da yer aldığı partinin Yüksek İstişare Kurulu üyelerinin 17'sinin içinde sadece birinin evet dediğini, geri kalanlarının hayır oyundan yana olduklarını belirtti.

“BAHÇELİ İLE BİZİM İŞİMİZ YOK”

BBP'li Perçin ayrıca başkanlık sistemine destek veren MHP lideri Devlet Bahçeli'yi de şu sözlerle hedef aldı:

"Devlet Bahçeli ile bizim işimiz yok. Bahçeli 8 senedir Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili Meclis'te bir konuşma mı yapmış. Bir basın toplantısında Muhsin Yazıcıoğlu davası ne olmuş diye sormuş mu ben onunla birlikte hareket edeceğim."

“NASIL EVET DER”

BBP'li Perçin, Muhsin Yazıcıoğlu'nun yaşasaydı başkanlık sistemine kesinlikle karşı çıkacağını da şu sözlerle ifade etti:

"Muhsin Yazıcıoğlu kesinlikle hayır derdi. Lider sultalarına karşı olan bir hareket gücü tek kişiye veren başkanlık sistemine nasıl evet der. Kuvvetler ayrılığı olmayan bir yapıya nasıl evet der."

Perçin programda ayrıca Cumhurbaşkanı danışmanı olan eski Genel Başkan Yalçın Topçu için de ağır ifadeler kullandı. Topçu için, 'yazıklar olsun' diyen Perçin,'kendine yakışanı yaptı' yorumunda bulundu.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2017, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER