Baroların bölünmesini amaçlayan teklifin görüşmeleri başladı: Bekleyiş sürüyor

AKP’nin baroların yapısını değiştirmeyi amaçlayan kanun teklifinin Meclis’teki ilk görüşmeleri başladı. Görüşmelerin yapıldığı salonda sosyal mesafe kuralının hiçe sayıldı. Ayrıca TBMM önüne gelen baro başkanları Meclis’e alınmadı.

Baroların bölünmesini amaçlayan teklifin görüşmeleri başladı: Bekleyiş sürüyor

AKP’nin, baroların bölünmesini ve anti demokratik bir delege yapısına sahip olmasını amaçlayan kanun teklifinin görüşmelerine TBMM Adalet Komisyonu’nda başlandı. Görüşmelerin yapıldığı salonda koronavirüs salgınına karşı hiçbir tedbir alınmadığı ve sosyal mesafe kuralına uyulmadığı görüldü.

AKP’nin baroları bölmeyi ve anti demokratik bir yapıya kavuşturmayı amaçladığı kanun teklifinin Meclis’teki ilk görüşmeleri TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu salonunda gerçekleşiyor.. TBMM Adalet Komisyonu’nda başlayan görüşmelerin ilk dakikalarında salonun yetersizliği ve sosyal mesafe kuralının uygulanmayışı tartışma yarattı.

Meclis’teki Komisyon salonunda iktidar milletvekilleri sosyal mesafe kuralına göre bir oturma düzeni alırken muhalefet vekillerinin komisyon görüşmelerine etkin biçimde katılmasını sağlayacak önlemler alınmadı.

BARO BAŞKANLARI MECLİS'E ALINMADI

Baro başkanları TBMM’ye alınmadı. Başkanlar, doğrudan baroları ilgilendiren teklifin görüşmelerine katılmak için TBMM önüne geldi ancak Adalet Komisyonu’ndan izin çıkmayınca Meclis’e alınmadılar.

Başkanların Adalet Komisyonu’ndaki toplantıya katılma talepleri muhalefet milletvekilleri tarafından dile getirildi.

Komisyon toplantısındaki usul tartışmaları ise sürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER