AKP'nin gözdesi 'Saray müteahhidi' Rönesans Holding'e CHP'li belediye kapılarını açtı!

AKP iktidarına yakınlığıyla bilinen Rönesans Holding, İzmir Bayraklı'daki projelerine CHP'li belediyeden ruhsat ve hızlı bir şekilde çözüm geliştirdikten sonra belediyenin kültür merkezi temelinde boy gösterdi.

GÜNDEM 22.09.2023, 11:58 22.09.2023, 12:28
AKP'nin gözdesi 'Saray müteahhidi' Rönesans Holding'e CHP'li belediye kapılarını açtı!

BirGün'den İsmail Arı'nın gündeme taşıdığı Rönesans Holding şirketi  sadece 2023'te dört devasa deprem konutu ihalesi aldı. Bu ihalelerin toplam bedeli ise yaklaşık 13 milyar TL’yi buluyor. AKP iktidarı sayesinde her geçen gün serveti katlayarak artıran şirketin aldığı deprem konutu ihaleleri aldı.


Forbes listesine göre, Türkiye’nin en zengin dokuzuncu ismi Rönesans Holding’in sahibi Erman Ilıcak. 2023 yılında Forbes tarafından açıklanan Türkiye’nin en zenginleri listesinin dokuzuncu sırasında yer alan Ilıcak’ın 2,3 milyar dolar serveti olduğu belirtildi.

AKP'NİN GÖZDESİ ŞİRKET CHP'Lİ BELEDİYEDE

CHP'li Bayraklı Belediyesi tarafından Yunus Emre Kültür Merkezi ve Anaokulu’nun temeli atıldı.Rönesans Holding yöneticileri Süha İnan, Engin Yıldırım'da katıldı. Rönesans Holding'in İzmir Bayraklı'da projelere başladığı biliniyor.

RÖNESANS'A JET HIZINDA RUHSAT

Gazete Kritik'in edindiği bilgiye göre Eylül 2022 yılında Rönesans Holding CHP'li Bayraklı Belediyesi'nden hızlı bir şekilde inşaat ruhsatı aldığı ifade ediliyor.

KILIÇDAROĞLU OYLAMA YERİNE YETKİ İLE ATAMIŞTI!

Kılıçdaroğlu'nun 2019'da Parti Meclisi oylaması yerine yetki ile atadığı Bayraklı Belediye Başkanı Serdal Sandal'ın AKP'ye yakın Mesut Sancak'tan sonra şimdi de Rönesans Holding ile yakın ilişkiler sürdürüyor.

Yorumlar (0)