AKP'li seçmenin "Şu an doktor dövüyoruz, o rahatlıktayız" sözlerine CHP'li Karakoç'tan tepki

AKP döneminde artan iş yükü, düşük ücret ve şiddet vakalarındaki patlama nedeniyle binlerce doktor Türkiye'yi terk etti. AKP'li seçmen iktidarı överken "Sonuna kadar Reis. Önceden doktorlar bizi azarlardı şimdi beğenmeyip dövüyoruz, o rahatlıktayız. Daha bunun ötesi yok" şeklinde konuştu. Erdoğan da doktorlara rest çekmiş daha sonra da geri adım atmıştı.

GÜNDEM 04.05.2023, 12:58 04.05.2023, 13:08
AKP'li seçmenin "Şu an doktor dövüyoruz, o rahatlıktayız" sözlerine CHP'li Karakoç'tan tepki

AKP döneminde hak ettikleri değeri görmeyen meslek grublarının başında sağlık sektörü geldi. 10 binlerce sağlık çalışanı; iş yükü, düşük ücret ve şiddet vakaları nedeniyle Türkiye'yi terk etti.

Samsun’da bir AKP seçmeninin “Neden Erdoğan?” sorusuna verdiği yanıt ise 'karanlık' dönemi gözler önüne serdi.

AKP'li seçmen, “Doktor daha önce bana “git fakültede uğraş” diyordu, şu an doktor dövüyoruz, bu rahatlığın ötesi yok.” ifadelerini kullandı.

AKP'li seçmene, CHP 3. Bölge Milletvekili Adayı Recep Karakoç Twitter hesabından yanıt verdi. Karakoç, "Bunun sadece 'doktora şiddet'le alakası yok. Bu tipler yarın da'öğretmen, memur dövüyoruz, polise artistlik yapıyoruz' diye övünür. 14 Mayıs'ta neyi oylayacağımızı şimdi daha iyi anlıyor musunuz arkadaşlar? #14MayıstaDeğiştir #haydi." yanıtını verdi.

"Bu ürün size pahalı mı geldi? Erdoğan sayesinde" yazılı stickerlar tasarlayan Mahir Akkoyun da AKP seçmeninin sözleri üzerine bir grafik çalışması yaptı.

Yaptığı çalışmayı Twitter hesabından paylaşan Akkoyun, "AKP'li vatandaşın söylediği gibi: Doktor dövmek hayaldi, gerçek oldu.Tavsiyem bu görseli kullansınlar kampanyalarında." ifadelerini kullandı.

Doktorlara "Varsın gidiyorlarsa gitsinler. Buralar boş kalmayacak" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçime günler kala geri adım atmıştı. Erdoğan'ın, "Dönün" çağrısı yaptığı kamu spotu TV'lerde yayınlanmıştı.

Yorumlar (0)