AKP'li Çelik, 'baroları bölme' operasyonunu AKP'nin yasakladığı Wikipedia ile açıkladı!

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, 'baroları bölme' operasyonunu AKP'nin yasakladığı Wikipedia ile açıkladı. Çelik, "Türk siyasi hayatıyla ilgili özel bir wikipedia yapmak lazım. Totaliter zihin diye bir madde açılsa iyi bir örnek olur." diye konuştu.

AKP'li Çelik, 'baroları bölme' operasyonunu AKP'nin yasakladığı Wikipedia ile açıkladı!

Gerçek Gündem'den alınan habere göre Ömer Çelik, AKP'nin baroları bölme operasyonuna yapılan eleştiriler hakkında "Türk siyasi hayatıyla ilgili özel bir wikipedia yapmak lazım. Totaliter zihin diye bir madde açılsa iyi bir örnek olur. Totaliter zihinlerde devletle sivil toplum arasında fark yoktur. Meslek örgütü ile bir modelleme içerisine girilmeye çalışıyor." ifadelerini kullandı. 

Wikipedia'ya 29 Nisan 2017 tarihinde erişim engeli getirilmiş, Anayasa Mahkemesi'nin kararının ardından site erişime 16 Ocak 2020'de sabah saatlerinde açılmıştı. 

AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in açıklamalarından satır başları:

Bugün Türkiye'nin önemli ilim hazinelerinden Fuat Sezgin hocamızın vefatının ikinci yıl dönümü. Hocamız İslam - bilim tarihini evrensel bir temele oturtmak konusunda çok değerli çalışmalara imza atmıştı. Özellikle bu konuyu, oryantalizmin ve oksidentalizmin ikileminden çıkarma konusunda, şarkiyatçılığın ve garbiyatçılığın indirgemelerinden çıkarma konusunda, evrensel bir temele oturtma konusunda hepimiz için ufuk açıcı çalışmalar yapmıştı. Kendi sahasında halen aşılabilmiş bir bilim adamı değildir. Bir kere daha kendisine rahmet diliyoruz. Çalışmalarının yeni nesiller tarafından iyi değerlendirilmesini, daha ileriye götürülmesini arzu ettiğimizi belirtiyoruz.

KORONAVİRÜSLE MÜCADELE

Salgınla mücadele konusundaki çalışmalar sürüyor. Dünyanın her tarafında her gün yeni bir haber çıkıyor. Bütün bu süre içerisinde bu normalleşme sürecinin pekişmesi ve güçlenmesi için maske, temizlik ve mesafe kuralına iyi uyulması gerektiğini defalarca ifade ettik. Zaman zaman medyaya düşen görüntülerde gördüğümüz gibi bu üçlününün iyi işletilmediği birtakım örnekler görüyoruz. Maalesef maske - mesafe konusunda birtakım yanlış yaklaşımların olduğunu görüyoruz; gerek eğlence maksadıyla, gerek farkında olunmadan bir araya gelinen kalabalıklar vasıtasıyla bu konuda birtakım sıkıntılar var. Normalleşme sürecinin tersine dönmemesi için maske, mesafe ve temizlik konusu kritik önemdedir. Hiçbir şey geçmiş, aşılmış değil, virüs salgını bitmiş değil. Bunun herhangi bir tedavisi aşısı bulunmuş değil. O yüzden hepimizin dikkatli olması gerekiyor. Bu salgın karşısında hem tıbbi, hem sosyal hem de ekonomik birçok cephede etkin bir mücadele verdik.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER