Ahmet Hakan'dan AKP'li Yediyıldız'a: 'Ayakkabısını öpme tavsiyesi en başta Erdoğan’a karşı ayıp'

Ahmet Hakan, AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız'ın katıldığı bir televizyon kanalında “Biz Tayyip ağabeye ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım" ifadelerini kullanmasını değerlendirdi.

GÜNDEM 24.01.2023, 09:51
Ahmet Hakan'dan AKP'li Yediyıldız'a: 'Ayakkabısını öpme tavsiyesi en başta Erdoğan’a karşı ayıp'

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, AKP'li vekil Şenel Yediyıldız'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözlerini eleştirdi.

"Böyle bir şey söylemiş olacağına inanamadım. Videosunu bulup izledim. Kahretsin! Söylemiş abi, söylemiş" diyen Ahmet Hakan, bugünkü yazısına şöyle devam etti:

"Benim tanıdığım Şenel Yediyıldız, bırakın böyle şeyler söylemeyi, böyle şeyler söyleyenleri kınayacak bir adamdı. Nasıl oldu da böyle oldu anlayamadım. Şenel Yediyıldız’a eski dostluğumuz hatırına bir şeyler söylemek istiyorum: Eğer Erdoğan’ın, “ayakkabı” ve “yalamak” sözcüklerinin kendi ismi çevresinde yan yana getirilmesinden memnun kalacağını düşünüyorsan fena halde yanılıyorsun. Erdoğan, el öptürmeye bile karşı. “Annenizin ve öğretmeninizin dışında kimsenin elini öpmeyin” diye kaç kez söylemiştir. Ayakkabısını öpme tavsiyesi, en başta Erdoğan’a karşı ayıp yani. “Erdoğan’ın hakkını teslim etmek gerekir” mesajının altını çizmek için insan haysiyetine hiç yakışmayacak türde tavsiyeler vermek hiç ama hiç olmadı. En kötüsü de böyle bir cümlenin Erdoğan’ın siyasi çizgisine zarar vereceğinin farkında bile olmamak."

Yediyıldız, katıldığı bir televizyon programında Erdoğan'a ithafen "Biz Tayyip ağabeye ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)