Adnan Oktar davasında ilginç diyalog:İngiliz derin devleti komplo kurdu

Adnan Oktar organize suç örgütüne yönelik, aralarında örgütün elebaşı Adnan Oktar'ın da bulunduğu 167'si tutuklu 226 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Adnan Oktar davasında ilginç diyalog:İngiliz derin devleti komplo kurdu

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesince, Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi karşısında bulunan salonda yapılan duruşmada  tutuklu sanıklardan Yeliz Sucu savunma yaptı.

“Örgüt yöneticiliği”, “suçtan kaynaklanan mal değerlerini aklama”, “siyasal veya askeri casusluğa teşebbüs” ve örgüt faaliyetleri kapsamında işlendiği iddia edilen tüm suçlardan sorumlu tutularak yargılanan sanık Sucu, suç örgütü değil arkadaş grubu olduklarını, suç örgütü olduklarına dair iddianamede bir delil görmediğini savundu.

Sucu'nun, "İngiliz derin devletinin" Adnan Oktar ve grubuna karşı komplo kurduğunu, Oktar’ın, bu gizli yapının planlarını deşifre edeceğini duyurması üzerine kendilerine operasyon yapıldığını öne sürmesi üzerine, Mahkeme Başkanı Mehmet Galip Perk, "Bu devlette bir sürü polis var, jandarma, hakim, savcı var. Bu işin içinde İngiliz derin devleti olduğunu kimse anlamadı da siz mi anladınız? Sizin nasıl bir gücünüz var ki bunu öğrendiniz?" dedi.


Yeliz Sucu, şöyle konuştu:

"Biz 5 vakit namazını kılan insanlarız. Ayrıca kazası falan da değil namazın saatlerine de dikkat ederiz. Turnike iddiaları da kesinlikle yalandır. Zekeriya Öz ile görüştüğümüz iddiası var. O tarihlerde Zekeriya Öz’ün FETÖ’cü olduğunu bilmemiz mümkün değildir. Masonlarla görüştüğümüz doğrudur. Mason localarına Kur’an-ı Kerim koyulmasına vesile olan kişi Adnan Oktar’dır. Bir Müslüman olarak alkışlanmamız gerektiğini düşünüyorum." 

Duruşmaya yarın sanık savunmalarının alınmasıyla devam edilecek..

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rana Aydın
Rana Aydın - 10 ay Önce

Bu Ülkede kim doğruları savunuyorsa onu ortadan kaldırmak istiyorlar. Muhsin yazcıoğlunuda İngiliz derin devleti şehit etti. Türkiye üzerinde oynana oyunlarda İngilterenin parmağı olduğunu aydın gazeteci yazarlarda defalarca yazılarında dile getirdiler. Adnan Oktar vesilesiyle. Üstelik mason localarında Kuran'ı Kerim okunmasına vesile olan Adnan Oktar ve arkadaşları Milyonlarca gençin imanına vesile olan Devletine milletine bağlı Nur gibi müminler.

Bade sevgi
Bade sevgi - 10 ay Önce

Adnan Oktar'ın İngiliz Derin Devleti kitabını okudum. Gayet belgeleriyle herkesin başına bela olan bir derin gücü ortaya çıkarmış. Zaten bu yüzden derin güç iftiracı insanları kullanarak Adnan Oktar ve arkadaşlarına tuzak kurdu.

SIRADAKİ HABER