Yeni konut kredisi kampanyası detaylarında gelişme var! Vatandaşlar heyecanla bekliyor

Yeni konut kredisi kampanyasıyla ilgili detaylar merakla bekleniyor! Milyonlarca vatandaş, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın yeni konut kredisiyle ilgili sinyalini bekliyor.

EKONOMİ 22.10.2023, 17:39 23.10.2023, 09:51
Yeni konut kredisi kampanyası detaylarında gelişme var! Vatandaşlar heyecanla bekliyor

Türkiye’de ev sahibi olmak isteyen milyonlarca kişi için heyecan verici bir haber var! Yüksek faiz oranları ve kredi ödeme zorluklarıyla mücadele edenler için Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan umut verici bir açıklama geldi. Son zamanlarda yapılan açıklamalar, düşük faizli konut kredisi kampanyasının yakın zamanda başlatılacağının sinyalini verdi.

Ev sahibi olmak isteyenlere müjde!

Ev almak isteyenlerin merakla beklediği kampanya, gayrimenkul sektöründe uzmanlaşmış olan Mustafa Hakan Özelmacıklı tarafından detaylı bir şekilde değerlendirildi. Özelmacıklı’ya göre bu kampanya ev sahibi olmak isteyenlere büyük fırsatlar sunacak.

Düşük faizli konut kredisi kampanyası, ev sahibi olma hayalini gerçekleştirmek isteyenler için bir dönüm noktası olarak da ifade ediliyor. Yüksek faiz oranları nedeniyle hayalleri suya düşenler için bu kampanya, daha uygun koşullarda kredi alabilme ve ödeme zorluklarından kurtulma imkanı sağlayacak.

Ev sahibi olmak isteyenler için düşük faizli konut kredisi kampanyası büyük bir ilgi uyandırdı. Bu kampanya milyonlarca kişiye ev sahibi olma hayalini gerçekleştirme fırsatı sunarak konut sektörüne de büyük bir ivme kazandıracak. Kampanyanın detaylarının yakın bir zamanda açıklanması beklenirken, ev almak isteyenler için heyecan dolu bir süreç başlıyor.

Düşük faizli konut kredisi düzenlemesi

Yeni konut kredisi düzenlemesiyle birlikte 5 milyon TL’ye kadar ekspertiz değeri olan bir konut için çekilebilecek kredi miktarının en azından % 80’lere çıkması bekleniyor. Bu durumun mevcut duruma göre daha yüksek kredi imkanı sağlaması bekleniyor.Faiz oranı konusunda ise özel bankalarda son dönemde aylık % 2.90’a kadar çıkan konut kredisi faiz oranlarının düşürülmesi beklenmektedir. Yaklaşık olarak aylık % 1.20-1.50 arasında bir faiz oranının talep edilebileceği düşünülmekte.

Düşük faizli konut kredisinden faydalanabilecek kişilerle ilgili olarak bazı sınırlandırmalar olması da bekleniyor.  Bunlar arasında ise ilk defa konut alacak kişiler için belli bir süre o şehirde bulunma şartı da aranabilecek.

Yorumlar (0)