Akbank ve Yapıkredi'ye rekor ceza!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Akbank ve Yapı Kredi'ye sigortacılık kanununu ihlal ettiği gerekçesiyle ceza yağdırdı. işte detaylar.

Akbank ve Yapıkredi'ye rekor ceza!

Hazine ve Maliye Bakanlığı, sigortacılık kanunlarını ihlal ettikleri gerekçesiyle Yapı Kredi'ye 187,1 milyon TL, Akbank'a ise 94,7 milyon TL para cezasına çarptırdı.

YAPI KREDİ'YE 187,1 MİLYON TL

Yapı Kredi Bankası sigortacılık kanunu ve mevzuat hükümlerine aykırı davrandığı gerekçesiyle Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü tarafından 187,1 milyon lira idari para cezası aldı.

Banka KAP'a yaptığı açıklamada, idari para cezasını %25 peşin ödeme indiriminden yararlanarak ödeyeceğini bildirdi.

AKBANK'A 94,7 MİLYON CEZA

Akbank da sigortacılık kanununu ihlal ettiği gerekçesiyle Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü tarafından 94,7 milyon lira para cezasına çarptırıldı.

Bankanın Cumartesi gecesi KAP'a yaptığı açıklamaya göre idari para cezasının yanı sıra Akbank sigorta aracılık faaliyetlerine 30 Ocak'tan başlamak üzere 15 gün ara verecek.

Akbank açıklamada para cezasının bankanın finansal tabloları üzerinde "önemli bir etkisi" bulunmayacağını bildirdi. Para cezası %25 peşin ödeme indiriminden yararlanılarak ödenecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER