İYİ PARTİLİ KONCUK:ÖĞRETMENLERİMİZİN YANINDAYIZ!

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, bugün sendikaların aldığı karar doğrultusunda öğretmenlerimizin bir günlük iş bırakma eylemini değerlendirdi. “Keşke, böyle bir eyleme gerek olmasaydı da Ak Parti öğretmenlerimizin taleplerini dikkate alıp, görmezden gelmeyip, zor durumdaki cefakâr öğretmenlerimizi yok saymayıp gereğini yapsaydı.” dedi.

EĞİTİM 02.11.2022, 14:23
İYİ PARTİLİ KONCUK:ÖĞRETMENLERİMİZİN YANINDAYIZ!

Koncuk, İYİ Parti olarak, 31 Ekim’de Meclis Başkanlığına, öğretmenlerimizin taleplerini içeren, Kanun teklifi verdiğini, buna göre Uzman öğretmenlik, baş öğretmenlik gibi, sınava dayalı düzenlemeleri doğru bulmuyoruz, 5 yıl ve 15 yıl kıdemi esas alacağını ve öğretmenlerimizin maaşlarında, yeni düzenleme yapmak ve bir derece verilmesi gerektiğini teklifin gerekçesinde belirttiğini ifade etti.

Koncuk İYİ Parti adına verdiği Kanun teklifinde şu problemleri öne çıkardı;

  • Tüm öğretmen ve akademisyenlerimizin ek ders göstergeleri yükseltilmesi,
  • Tüm eğitim çalışanlarımıza her eğitim-öğretim yılının başında bir net maaş ikramiye verilmesi,
  • Kıdemi ne olursa olsun, her öğretmenimizin maaşında aylık asgari ücretin net yüzde 50’si oranında, iyileştirme yapılması,

Öğretmenlerimize değer vermeden, eğitim davasında başarılı olmak mümkün değildir!

Koncuk, Genel Başkan Meral Akşener’in de bu konuyu önemsediğini, bu nedenle İYİ Parti Grup Toplantısında gündeme getirerek, “Öğretmenlerimizin tüm problemlerini, yakından biliyoruz, İYİ Parti iktidarında sorunları çözmek için, her türlü adımı atacağız.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kürsüde yaptığı açıklamasında; “Atatürk’ümüzün, “Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır!” sözünden ilham alarak, zengin, güçlü ve mutlu Türkiye vizyonumuzu, huzurlu, yarınından emin, ekonomik ve sosyal problemlerden kurtulmuş, idealist öğretmenlerimizle gerçekleştireceğiz.

Tüm bunları hayata geçirmek ve sorunlara çözüm bulmak için Çok az kaldı!” diyerek sözlerine son verdi.

Yorumlar (0)